خانه / دسته‌بندی نشده / شور کشتی در پایتخت

شور کشتی در پایتختبه گزارش ایرنا، مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان بترتیب روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد، چهار نفر نخست سهمیه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را کسب می کنند.
مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان اواخر اردیبهشت برگزار می شود.
تماشاگران و علاقمندان به کشتی از صبح امروز – جمعه- حضور چشمگیری در سالن شهدای هفتم تیر تهران داشتند و بعدازظهر سالن قدیمی و سه هزار نفری تهران که خاطرات زیادی از بزرگان کشتی ایران را در خود جای داده است، دیگر جایی برای نشستن نداشت.
علاقمندان به کشتی از استان های مختلف همچون تهران، مازندران، لرستان، کرمانشاه، خوزستان و سایر نقاط کشور برای تماشای مسابقات در سالن هفتم تیر تهران حضور یافتند.
رسول خادم رییس فدراسیون کشتی همانند روز گذشته در گوشه ای از سالن و در بین هواداران نشست.
سالن شهدای هفتم تیر تهران که توسط هیان کشتی استان تهران مرمت و بازسازی شده بر خلاف سالهای گذشته از شرایط خوبی برای میزبانی مسابقات کشتی برخوردار شده است.
در یکی از دیدارهای حساس وزن 125 کیلوگرم جابر صادق زاده که سال گذشته صاحب بازوبند پهلوانی کشور شد و در دیدار مقابل پرویز هادی که طلای بازیهای آسیایی و همچنین پهلوان سال 94 کشور نیز هست قرار گرفت و در حالی که هادی 7 بر صفر پیش بود، صادق زاده آزادکار مازندرانی سه اخطاره شد و مبارزه را واگذار کرد.
سید احمد محمدی آزادکار وزن 70 کیلوگرم که نقره و برنز رقابتهای جهانی را در کارنامه دارد در مبارزه مقابل محمدرضا سرگو با نتیجه دور از انتظار 10 بر 5 مغلوب شد.
افسران ستاد مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) همچون روز گذشته از چهار نفر نخست که مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را کسب کرده اند، آزمایش دوپینگ گرفتند.
بر خلاف مسابقات گذشته و البته با توجه به محدودیت جا در سالن شهدای هفتم تیر تهران، نظم و انظباط خوبی حکمفرما بود.
ورزشی.**1076**1336انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.