خانه / دسته‌بندی نشده / شیرجه روها در ایتالیا به روی تخته می روند

شیرجه روها در ایتالیا به روی تخته می روند«قائم میرآبیان» سرمربی تیم ملی شیرجه ایران، با اشاره به آغاز دومین مرحله اردوهای آماده سازی این تیم در استخر مجموعه ورزشی آزادی به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: اردوی نخست از دوازدهم اسفند ماه سال گذشته تا دهم فروردین سال جاری برگزار شد و هم اکنون نیز دومین مرحله این اردو را سپری می کنیم .
وی با بیان اینکه اردوی دوم تیم ملی شیرجه کشورمان تا سی ام فروردین ماه ادامه پیدا خواهد کرد، درباره برنامه تمرینات ملی پوشان ، اظهار داشت: بر اساس تقویم اردویی تا زمان شروع بازی های آسیایی جاکارتا، پنج مرحله اردوی متمرکز برگزار خواهیم کرد.
سرمربی تیم ملی شیرجه اضافه کرد: هم اکنون اجرای تمرینات بدنسازی و انجام حرکات تکنیکی در دستور کار شیرجه روها قرار دارد و رفته رفته با نزدیک شدن به زمان برگزاری بازی ها روند تمرینات تغییر می کند و وارد تمرینات سخت مسابقه ای خواهیم شد.
وی افزود: روند حرکات فعلی تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد یافت و سپس بر روی حرکات اختصاصی شیرجه روها تمرینات هماهنگ و انفرادی بازیکنان کار خواهیم کرد.
شهنام نظرپور، مجبتی ولی پور، مسعود وکیلی و حامد فضلی به صورت متمرکز تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم های ملی دنبال می کنند و علی شکور که به دلیل مشکلات شخصی در اردوی گروهی شرکت ندارد، به صورت انفرادی در تبریز تمرین می کند.
میرآبیان درباره شرایط اردوی تیم ملی شیرجه نیز اظهار داشت: اوایل برگزاری اردو ناهماهنگی هایی وجود داشت، اما در ادامه و طی جلساتی که با مسئولان فدراسیون داشتیم، موانع برطرف شد و اردو درشرایط مطلوبی درحال انجام است.
تمرینات ملی پوشان شیرجه هفته آینده در استخر نهم دی برگزار می شود، وی درباره دلایل تغییر محل تمرینات تیم ملی شنا گفت:برگزاری اردوهای مداوم در یک محل کسالت آور بوده و ورزشکاران را خسته می کند، بر همین اساس برای ایجاد تنوع در شرایط تمرین تصمیم گرفتیم یک هفته در آزادی و یک هفته در استخر نهم دی اردو برگزار کنیم و این روند تا زمانی که در ایران تمرین می کنیم به همین منوال ادامه پیدا خواهد کرد.
وی درباره برگزاری اردوهای برون مرزی ملی پوشان نیز،اظهار داشت: پیش از آغاز بازی های 2018 آسیایی ملی پوشان در کشورهای اوکراین و ایتالیا اردو خواهند داشت،اردوی اول همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در اوکراین برپا می شود و اردوی دوم در ایتالیا برگزار می شود، ملی پوشان پس از شرکت در اردوی 10روزه دوم در مسابقات جهانی شیرجه نیز شرکت و توانایی های خود در زمان برگزاری مسابقات را آزمایش خواهند کرد.
وی تاکید کرد: به طورحتم درمسابقات جهانی ایتالیا تنها به دنبال افزایش تجربه شیرجه روها، پیش از شرکت در بازی های آسیایی 2018 خواهیم بود، زیرا ورزشکاران در رقابت با بهترین شیرجه روهای جهان نقاط ضعف و قوت خود را به نحو مطلوب شناسایی و تجربه لازم برای شرکت دربازی های آسیایی را کسب خواهند کرد.
میرآبیان رقبای اصلی ایران در بازی های آسیایی 2018 اندونزی را نمایندگان چین، ژاپن، کره جنوبی و مالزی خواند و افزود: این کشورها در رشته شیرجه صاحب سبک و عنوان هستند و رقابت اصلی ما در این بازی های با نمایندگان این کشورهاست.
وی در باره بخت تیم ایران برای کسب مدال در بازی های آسیایی نیز عنوان کرد: کسب مدال در بازی های آسیایی دشوار و بخت ما برای کسب مدال در این بازی ها حداقلی است.
وی تاکید کرد: بهترین نتیجه ما در این رقابت ها کسب عنوان ششمی است و در نظرداریم در تازه ترین دوره برگزاری این رقابت ها در رده بالاتری قرار بگیریم.
وی پیش بینی کرد: در این دوره بختی برای کسب مدال نداریم، اما در صورت اشتباه رقبای سرسخت خود کسب عنوان چهارمی در رشته شیرجه هماهنگ وجود دارد.
ورزشی.**9144**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.