خانه / دسته‌بندی نشده / ظرفیت ورزش برای معرفی جهانی تبریز نباید فراموش شود

ظرفیت ورزش برای معرفی جهانی تبریز نباید فراموش شودبه گزارش ایرنا، مجید خدابخش پنجشنبه شب در شورای ورزش همگانی آذربایجان شرقی با بیان اینکه برگزاری ورزش های همگانی در ترویج روحیه نشاط در بین خانواده ها نقش بی بدیلی دارد، افزود: طبیعی است که رویداد های ورزشی، فرهنگی و هنری برای اقشار مردم بخصوص جوانان جذاب است و تا آنجا که بنده اطلاع دارم برای امسال 13 برنامه ورزشی ملی و بین المللی تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: حضور ورزشکاران خارجی در مسابقات بین المللی تدارک دیده شده به مناسبت تبریز 2018 بهترین فرصت برای معرفی این کلان شهر به جهانیان توسط فعالان ورزشی و رسانه های کشورهای متبوع آنهاست.
خدابخش با اشاره به اینکه به غیر از فوتبال ورزش های دیگری همچون والیبال را مردم با علاقه دنبال می کنند، خاطر نشان کرد: بنا بر اعلام رسانه ها لیگ جهانی والیبال را 40 میلیون نفر در ایران و 700 میلیون نفر در جهان تماشا کردند و این نشان از ظرفیت کم مانند ورزش برای معرفی ظرفیت های مختلف جامعه ایران و به تبع آن تبریز در سطح بین المللی دارد.
وی با بیان اینکه برای برگزاری مسابقاتی در خور تبریز 2018 باید بسترهای لازم مانند سالن های ورزشی استاندارد با کف پوش و سیستم روشنایی و صوتی مناسب مهیا باشد، اضافه کرد: به طور قطع این برای شهر تبریز به عنوان یک سرمایه باقی خواهد ماند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز گفت: یکی از راهکارهای ترویج ورزش همگانی تدارک چمن مصنوعی به دلیل وجود فضاهای بتنی و سیمانی در پارک هاست و ما امیدواریم با حمایت شهرداری تبریز بتوانیم با ایجاد چمن مصنوعی در پارک ها در ارتقای سطح سلامت مردم موثر باشیم.
ایوب بهتاج با اشاره به وجود سازمان ورزش در شهرداری تبریز به عنوان متولی ورزش همگانی و قطب قوی در پرورش ورزش قهرمانی اضافه کرد: در شهر تبریز مشکل امکانات در برگزاری مسابقات نداریم ولی متاسفانه در دیگر شهرهای استان وضعیت این گونه نیست.
وی همچنین خواستار دستور مدیریت ارشد آذربایجان شرقی برای افزایش بودجه ورزشی استان در سال جاری با هدف برگزاری هر چه بهتر برنامه های ورزشی تبریز 2018 شد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز نیز در این نشست با توضیح برنامه های ترویج ورزش همگانی در شهر تبریز عنوان کرد: سازمان ورزش با برنامه ریزی هایی که انجام داده است سعی در برگزاری هر چه باشکوه تر مسابقات ورزشی ویژه تبریز 2018 دارد.
رحیمی افزود: به این منظور 2 برنامه ورزشی مفصل و جذاب شامل دو ماراتن و مسابقات شطرنج با حضور 10 استاد بزرگ شطرنج تدارک دیده شده است.
کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است.
9853/513انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.