خانه / دسته‌بندی نشده / عبدی افتخاری: کاروان ایران با آرامش خود را آماده المپیک زمستانی می کند

عبدی افتخاری: کاروان ایران با آرامش خود را آماده المپیک زمستانی می کندافتخاری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، گفت: خوشبختانه کاروان ایران با آرامش بسیار خوب خود را آماده حضور در مسابقات المپیک زمستانی می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی ادامه داد: برخلاف شنیده ها کاروان ایران در رژه بسیار خوشحال بودند و هیچ مشکلی وجود نداشت.
موضوع بی احترامی شرکت سامسونگ به ورزشکاران ایرانی شرکت کننده در المپیک زمستانی پیونگ چانگ از آنجا آغاز شد که این شرکت به عنوان حامی مالی اصلی بازی ها، به همه ورزشکاران حاضر در بازی های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی یک دستگاه گوشی تلفن همراه اهدا کرد، اما به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی به دلیل آنچه آن را تحریم ها علیه این دو کشور عنوان شد، این گوشی ها تعلق نگرفت.
این بی احترامی کره ای ها که در تعارض با روح المپیک است، با موجی از اعتراضات در داخل کشور روبه رو شد تا جایی که «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه تهدید کرد در صورتی که شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی نکند، برند گوشی همراه سامسونگ خود را عوض خواهد کرد. تهدید وزیر امور خارجه ایران بلافاصله به کمپین «نه به محصولات سامسونگ» در ایران تبدیل شد.
«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گفت: موضوع جلوگیری از ورود گوشی های سامسونگ را پیگیری می کند و مانع از رجیستر شدن این گوشی ها در ایران می شود.
اقدام نادرست کره جنوبی همچنین با واکنش تند و مخالفت اقشار مختلف مردم در کشور نیز همراه شد و در نهایت این واکنش ها، شرکت سامسونگ را که در ایران منافع بسیاری دارد، وادار کرد تا در بیانیه ای مسئولیت تحویل ندادن گوشی ها به ورزشکاران ایرانی را به گردن کمیته بین المللی المپیک بیاندازد.
کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزارکننده بازی های المپیک 2018 پیونگ چانگ نیز روز جمعه در نامه های جداگانه ای برای رئیس کمیته ملی المپیک ایران رسما از اتفاق رخ داده برای ورزشکاران ایرانی عذرخواهی کردند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی ٩١١٨**1368
خبرنگار سید جواد بشیری** انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.