خانه / دسته‌بندی نشده / عملکرد کمیته ملی المپیک در واریز بودجه بی سابقه است

عملکرد کمیته ملی المپیک در واریز بودجه بی سابقه استکیهانی با اشاره اینکه سومین مرحله از بودجه تخصیص یافته فدراسیون ها امروز(سه شنبه)به حساب آنها واریز شد، افزود: هنوز سه ماه از سر کار آمدن هیات اجرایی جدید نمی گذرد و کمتر از سه ماه دیگر به شروع بازی های آسیایی نمانده و این درحالی است که بیش از 70 درصد بودجه فدراسیون ها درسال 1397 را به حساب آنها واریز کرده ایم.
وی با بیان اینکه بودجه اختصاص یافته برای فدراسیون ها براساس ظرفیت های مختلف آنها از جمله بحث مدال آوری و تعداد ورزشکاران شرکت کننده در بازی ها درنظر گرفته شده است، افزود: این شیوه بودجه بندی عین عدالت است و نمی توان بر آن اشکالی گرفت.
وی با دفاع از برنامه هیات اجرایی برای تخصیص بودجه متناسب با فدراسیون های شرکت کننده در بازی های آسیایی و المپیک، تصریح کرد: کارشناسان برای اینکه بودجه تخصیص یافته به فدراسیون ها مشکلی نداشته باشد ساعت ها کار کارشناسی کرده و با دریافت نظرات فدراسیون ها این مهم را به انجام رسانده اند از این رو نمی توان به آن اشکالی گرفت.
رییس فدراسیون دوومیدانی و عضوهیات اجرایی کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سئوال که سقف و کف پرداخت به فدراسیون ها چقدر است؟ گفت: سقف پرداخت های کمیته ملی المپیک به فدراسیون های ورزشی دو میلیارد تومان است که این مبلغ در اختیار فدراسیون کشتی قرار خواهد گرفت.
در خصوص سایر فدراسیون ها هم باید بگویم 10 درصد به بودجه سال گذشته فدراسیون ها اضافه شده و به مرور مبالغ تخصیص یافته را به آنها پرداخت خواهیم کرد.
برخی از فدراسیون ها بودجه تخصیص یافته کمیته ملی المپیک را کافی نمی دانند. کیهانی در واکنش اظهار داشت: به نظر من نیز بودجه تخصیص یافته کافی نیست، اما به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که به وضعیت فعلی اشراف دارم می گویم فدراسیون ها نباید چشم شان تنها به دست کمیته ملی المپیک باشد آنها باید مابقی بودجه مورد نیاز خود را با کسب درآمد از محل های دیگر تامین کنند.
کمیته ملی المپیک امروز(سه شنبه) سومین مرحله از بودجه تخصیص یافته به فدراسیون های ورزشی را به حساب آنان واریز کرد. با این واریزی، فدراسیون ها بیش از 70 درصد بودجه سال 1397 خود را از این کمیته دریافت کرده اند.
ورزشی.**9144**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.