خانه / دسته‌بندی نشده / فریاد «ایران ایران» هواداران تیم ایران در میدان سرخ مسکو

فریاد «ایران ایران» هواداران تیم ایران در میدان سرخ مسکوبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا در مسکو، بسیاری از آنان پیراهن های تیم ملی فوتبال ایران را بر تن داشتند و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را با خود به میدان سرخ آورده بودند.
«یا علی مدد»، «ایران همیشه قهرمان»، «ایران، ایران» از جمله شعارهایی بود که توسط هواداران تیم ملی فوتبال ایران شنیده می شد ضمن اینکه در دقایقی، تشویق به سبک ایسلندی، توجه هر رهگذری را به سوی طرفداران تیم ملی فوتبال ایران جلب می کرد.
* رویارویی هواداران ایران و آرژانتین در میدان سرخ
در سوی دیگر میدان سرخ، هواداران پرشور تیم ملی فوتبال آرژانتین با پوشیدن لباس های سفید و آبی این تیم و همچنین پیراهن هایی با تصاویر لیونل مسی ستاره فوتبال این تیم و جهان در حال تشویق تیم ملی کشور خود بودند.
هواداران تیم ملی فوتبال ایران و آرژانتین در حین عبور از کنار یکدیگر دقایقی به صورت خودجوش به تشویق یکدیگر پرداختند و تبل آرژانتینی در کنار شیپور معروف ورزشی ایران، حال و هوای متفاوتی را برای رهگذران به وجود آورد به طوری که کمتر گردشگری بود که تلفن همراه خود را برای ضبط این تصاویر در دست نگیرد.
پس از گرفتن عکس های یادگاری، هواداران دو تیم از هم جدا شدند.
علی حسینی یکی از طرفداران تیم ملی فوتبال ایران درباره حضور تیم ایران در جام جهانی روسیه به خبرنگار ایرنا گفت: رسیدن ایران به جام جهانی یک پیروزی بزرگ برای ما بود چرا که این جا خیلی از تیم ها از جمله ایتالیا و آمریکا حضور ندارند.
وی گفت: ما تنها از تیم ملی کشورمان بازی آبرومندانه می خواهیم چرا که به خوبی می دانیم ایران با بهترین تیم های حال حاضر جهان همگروه شده است و اسپانیا و پرتغال مدعی قهرمانی جام جهانی هستند.
شاهین علی پور یکی دیگر از دانشجویان مقیم مسکو پیش بینی کرد که تیم ملی ایران از گروه خود صعود می کند.
این هوادار دو آتیشه تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: ما با وجود رونالدو، پرتغال را 2 بر یک می بریم، چرا که کی روش دفاعی بازی می کند و همه حریفان تیم ملی ایران در ضد حمله غافلگیر می شوند.
وی افزود: پیروزی بر مراکش ممکن است و اگر مراکش را شکست دهیم مطمئن هستم که پرتغال را هم شکست خواهیم داد.
سید رسول فرشاد دیگر هوادار تیم ملی ایران که برای دیدن بازی های تیم ملی کشورمان به همراه اعضای خانواده به روسیه سفر کرده است، گفت: ما در هر شرایطی از تیم ملی کشورمان حمایت می کنیم و بلیت تمامی بازی های ایران را خریداری کرده ایم و تا چند روز دیگر به سن پترزبورگ می رویم تا اولین بازی ایران با مراکش را تماشا کنیم.
وی گفت: ما همین که در جام جهانی حضور داریم برنده هستیم، اما امیدوارم بازی های خوبی از خود به نمایش بگذاریم چرا که انتظار پیروزی تیم ملی در برابر پرتغال و اسپانیا را نداریم.
به گزارش ایرنا، در جای جای میادن سرخ و سایر خیابان های معروف مسکو از جمله آربات می توان گردشگران ایرانی را دید که پس از مشاهده چند طرفدار پرشور ایرانی، خود را به جمع آنان می رسانند و همه با هم شعار «ایران ایران» سر می دهند.
یکی از نکات جالب چند روز اخیر در میدان سرخ مسکو که این روزها به محل تجمع فوتبال دوستان تبدیل شده، شاید این نکته باشد که همه با هر رنگ و قومیتی در حال ابراز خوشحالی از حضور در روسیه هستند و با وجود پرچم های مختلف با یکدیگر عکس یادگاری می گیرند.
به نظر می رسد طرفداران تیم های ملی مراکش، برزیل، آرژانتین و ایران پای ثابت میدان سرخ باشند ضمن اینکه پرچم برخی از تیم ها از جمله لبنان و آمریکا که به جام جهانی راه نیافته اند نیز در دست گردشگران این کشورها در طول جام جهانی به چشم می خورد.
گردشگران ایتالیایی نیز با وجود اینکه از نبود تیمشان در جام جهانی به شدت عصبانی هستند، تلاش می کنند با اضافه شدن به طرفداران سایر کشورها، در شادی آنان از حضور تیمشان در جام جهانی شریک شوند.
مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 به میزبانی روسیه از 24 خرداد در 11 شهر و 12 ورزشگاه، آغاز می شود.
مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگراد، نیژنی نووگراد، قازان، سامارا، سارانسک، ولگاگراد، رستف نا دُنو، سوچی و یکاترینبورگ شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 هستند.
تیم ملی فوتبال ایران یکی از 32 تیم حاضر در این رقابت ها در گروه «B» با اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شده است.
ایران در نخستین دیدار خود 15 ژوئن (25 خرداد 97) ساعت 18:30 به وقت ایران در ورزشگاه سن پترزبورگ برابر مراکش، در دومین دیدار ساعت 21:30 روز 20 ژوئن (30 خرداد 97) در ورزشگاه قازان مقابل تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال و در سومین بازی گروهی خود ساعت 21:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسک با یاران کریستیانو رونالدو پرتغالی قهرمان اروپا بازی خواهد کرد.
تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه هفته جاری 15 خرداد ماه به عنوان نخستین تیم وارد روسیه شد و در کمپ لوکوموتیو در فاصله 30 کیلومتری غرب مسکو استقرار یافت.
اروپام **1346**انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.