خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت 32 دفتر زیارتی مجاز در آذربایجان غربی

فعالیت 32 دفتر زیارتی مجاز در آذربایجان غربیمحمدرضا ندیری شامگاه شنبه در حاشیه نشست سازمان ها و نهادهای زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آذربایجان غربی و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط خاص عراق، عزیمت به برخی از شهرهای زیارتی آن کشور تحت شرایط خاص امنیتی انجام می شود و تبلیغ کنندگان در فضای مجازی، هیچ مجوزی در این رابطه ندارند.
وی ادامه داد: کاروان های دفاتر مجوزدار با آشنایی کامل از جو منطقه، اقدام به اعزام زائر می کنند و این در حالی است که زائران آزاد بدون تدابیر امنیتی اعزام می شوند.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه سفر به عتبات عالیات، خدمات ارزان قیمت و غیرمتعارف وجود ندارد، اظهار کرد: هزینه های سفر برای اسکان و رفت و آمد زائران مشخص بوده و بر اساس نرخ متعارف محاسبه می شود.
وی اظهار کرد: مردم به هیچ وجه به این متخلفان و تبلیغات آنان اعتماد نکرده و فقط از طریق دفاتر مجاز زیارتی برای سفر به عتبات اقدام کنند.
مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی ادامه داد: در بسیاری از موارد، مراکز غیرمجاز از مردم پول دریافت و بدون اینکه زائر بیمه شود او را به سفر زیارتی اعزام کرده و در مقصد رها می کنند که این نوعی کلاهبرداری است.
ندیری گفت: برنامه ریزی های بسیار خوبی برای زائران ایرانی اندیشیده شده و هتل ها، خودروهای حمل و نقل عمومی و هواپیماهای در نظر گرفته شده از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است ولی این امکانات در اختیار زائرانی که به صورت آزاد اعزام می شود، قرار نمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 510 زائر از آذربایجان غربی در قالب 18 کاروان امسال به حج تمتع اعزام شده اند، گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، سال آینده این تعداد افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا ساماندهی آزادبران این استان اقدامی منحصر به فرد به شمار می رود و این در حالی است که در بسیاری از مناطق دیگر کشور فعالیت آزادبران ادامه دارد.
همه ساله موسم حج در ماه ذیحجه انجام شده و میلیون ها زائر از کشورهای مختلف دنیا برای انجام حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می شوند.
در سال 1395 شمسی به علت تیرگی روابط بین ایران و عربستان، فردی از کشورمان به حج تمتع اعزام نشد.
8135/ 3072
** خبر: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.