خانه / دسته‌بندی نشده / محرومیت دو بازیکن لیگ یک فوتبال به دلیل دوپینگ

محرومیت دو بازیکن لیگ یک فوتبال به دلیل دوپینگبه گزارش ایرنا به نقل ازفدراسیون فوتبال، «توحید سیف برقی» رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر، گفت: بر اساس آیین نامه های مصرح آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و همچنین آیین نامه ضد دوپینگ فیفا، بعد از اعلام مثبت شدن تست دوپینگ بازیکنان از سوی آزمایشگاه مرجع آژانس جهانی، روند دادرسی با جلسات استماع بازیکن متهم به دوپینگ آغاز و در ادامه به جلسات دادرسی اولیه و استیناف خاتمه می یابد که ممکن است بر حسب نوع پرونده تا مشخص شدن حکم نهایی، ماه ها اعلام نام بازیکن و میزان محرومیت وی به درازا بکشد. لذا بعد از انجام روندهای دادرسی در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و اعلام رسمی این ستاد و پایان مهلت بیست و یک روزه استیناف، نتایج به شرح زیر اعلام می گردد:
1- رحمان روحانیان بازیکن تیم فوتبال صبای قم به دلیل مصرف ماده ممنوعه «بولدنون» از دسته «آنابولیک استرویید» به مدت چهارسال از حضور در کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم گردید.
بر این اساس شروع دوره محرومیت ایشان از زمان تعلیق اجباری ایشان یعنی دوم دی ماه 96 آغاز و در اول دی ماه 1400 پایان می پذیرد.
2- محمد علی عبدالله پور بازیکن تیم فوتبال راه آهن تهران به دلیل مصرف ماده ممنوعه «متیل هگزان آمین» از دسته محرک ها به مدت دو سال از حضور در کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم شد. بر این اساس شروع دوره محرومیت ایشان از زمان تعلیق اجباری ایشان یعنی 12 آذر 96 آغاز و در 11 آذر ماه 98 پایان می پذیرد.
رییس کمیته پزشکی افزود: پرونده دو نفر دیگر از بازیکنان متهم به تخلف از دوپینگ همچنان در حال رسیدگی در نادو می باشد که بعد از اتمام مهلت استیناف نتایج آن به صورت رسمی از طریق سایت نادو و فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی ** 1528 **1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.