خانه / دسته‌بندی نشده / «مدرسه ورزش»، پشتوانه ای مناسب برای قهرمان پروری است

«مدرسه ورزش»، پشتوانه ای مناسب برای قهرمان پروری استحسین بابویی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر توسعه فضاهای ورزشی افزود: فضاهای ورزشی در کشور به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته نخست ورزشگاه ها و سالن های مجهز است که زیر نظر وزارت ورزش بوده و کارکرد قهرمان پروری دارند؛ دسته دوم شامل اماکن ورزشی است که برای استعدادیابی تاسیس شده و باید در مدارس یا نزدیک مراکز آموزشی قرار گیرند تا جمعیت دانش آموزی از آن استفاده کند.
وی در ادامه با بیان اینکه زمینه برای استعداد یابی باید فراهم شود، توضیح داد: مدارس در شرایط کنونی آنچنان امکانات ورزشی در اختیار ندارند یا توزیع این امکانات به صورت نامساوی است. اگر زمینه برای استقرار امکانات ورزشی در مراکز وابسته به آموزش و پرورش فراهم شود به یقین تحول در ورزش کشور شکل خواهد گرفت.
تامین اعتبار برای توسعه ورزش مدارس دیگر دغدغه بابویی بود. او در این زمینه گفت: معاونت های وزارت آموزش و پرورش می توانند بودجه ای در راستای تکمیل این طرح اختصاص دهند. همچنین وزارت آموزش و پرورش می تواند طرح توسعه ورزش دانش آموزی را در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند تا بودجه لازم برای آن در نظر گرفته شود.
بابویی در پاسخ به پرسی درباره طرح «مدرسه ورزش» گفت: در این طرح سعی بر آن است با ایجاد مدارس ویژه، استعداد ورزشی دانش آموزان در کنار آموزش شکوفا شود زیرا در صورت تحقق چنین طرحی، در آینده قهرمانان بیشتری به جامعه تحویل داده می شود.
او در ادامه با یادآوری اجلاس مدیران کل تربیت بدنی آموزش و پرورش در استان البرز گفت: در این اجلاس راهکار و پیشنهادهای زیادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیم بر آن شد که درس تربیت بدنی برای پایه سوم دبیرستان، 2 ساعت افزایش یابد.
ورزشی**2052**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.