خانه / دسته‌بندی نشده / مرادی: تمرینات رستمی تحت نظارت فدراسیون وزنه برداری انجام می شود

مرادی: تمرینات رستمی تحت نظارت فدراسیون وزنه برداری انجام می شود«علی مرادی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رستمی یکی از سرمایه های ملی است و سعی داریم در چارچوب قوانین او را حفظ کنیم.
وی همچنین در خصوص آیین نامه قوانین اردویی نیز اظهار داشت: همه ملی پوشان وزنه برداری در رده های مختلف سنی از جمله کیانوش رستمی باید طبق قوانین اردویی عمل کنند و براساس این آیین نامه نظارت مستقیم و غیر مستقیم روی ملی پوشان وجود دارد.
مرادی در خصوص سومین دوره رقابت های بین المللی جام فجر نیز گفت: این رقابت ها با گرامیداشت سردار شهید عزیز الماسی به میزبانی بسیار خوب شهر اهواز برگزار شد که تعداد قابل قبولی از کشورهای خارجی در آن حضور داشتند و در کنار آن کلاس های آموزشی طراحی تمرین و آنتی دوپینگ با حضور مدرسان فدراسیون بین المللی تشکیل شد.
وی در پاسخ به این سووال که چرا کشورهای صاحب وزنه برداری جهان در جام فجر حضور نداشتند، اظهار داشت: 9 کشور صاحب نام جهان در این رشته به دلیل تخلفات دوپینگ از سوی فدراسیون بین المللی محروم شده اند و نمی توانستند در این مسابقات حضور یابند و به همین دلیل کشورهایی به این رقابت ها دعوت شدند که مشکل خاصی نداشتند.
رییس فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: نمی توانیم مغایر با اهداف بین المللی که همان ورزش پاک است حرکت کنیم، چرا که فدراسیون بین المللی قوانین سختگیرانه ای را برای کشورهایی که در موضوع دوپینگ خوب عمل نکنند، اتخاذ کرده و امیدوارم در سال های آینده جام فجر را با حضور کشورهای قدرتمند جهان برگزار کنیم.
وی همچنین یادآور شد: تیم منتخب استان خوزستان به نمایندگی از ایران در این مسابقات حضور داشت و این استان نشان داد هم در بحث میزبانی و هم پشتوانه سازی در این رشته بسیار موفق است که ماحصل آن قهرمانی در جام فجر بود و جوایز نقدی را به خودشان اختصاص دادند.
مرادی در خصوص انتقاد «افشین حیدری» مدیر کل ورزش و جوانان استان خوزستان از سطح پایین جام فجر و اینکه دیگر میزبان این مسابقات نخواهند بود، یادآور شد: به نظر می رسد، که نظر استاندار ورزش دوست، مغایر با صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان است و از سوی دیگر نقاط ضعف و قوت مسابقات باید بررسی شود و آن چیزی که اعلام شده هنوز به صورت مکتوب به ما اعلام نشده تا در مورد آن تصمیم گیری نهایی شود.
وی بیان داشت: جام فجر تورنمنت معتبری است که دوره نخست آن به عنوان یکی از مسابقات گزینشی المپیک 2016 ریو برگزار شد و به همین دلیل باید استانداردهای مسابقات را ارتقا دهیم و نمی توان تنها به دلیل رسانه ای شدن موضوعی، در رابطه با آن تصمیم گیری کرد.
نخستین اردوی تیم ملی وزنه برداری بعد از سه روز تمرین در تهران از 9 اسفند ماه در بندر ماهشهر در استان خوزستان آغاز شده است.
مجید عسگری، مرتضی بیگلری، علی میری، علیرضا سلیمانی، پیمان جان، سعید محمدپور، محمد زارعی، محمدرضا براری، علی هاشمی، همایون تیموری، امیرحسین ناظم الرعایا، محسن بهرام زاده، بهداد سلیمی و سهراب مرادی 14 وزنه بردار دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند که تمرینات خود را از 9 اسفند در ماهشهر آغاز کرده اند.
«کیانوش رستمی» دیگر ملی پوش وزنه برداری ایران نیز همچنان براساس برنامه های شخصی خود در تهران، تمرینات را دنبال می کند.
سومین دوره رقابت های وزنه برداری بین المللی جام فجر (یادواره سردار شهید عزیز الماسی) با حضور 11 تیم روزهای 17 تا 19اسفند در ورزشگاه امام رضا (ع) شهرک نفت در اهواز برگزار شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.