خانه / دسته‌بندی نشده / مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی هفته گذشته کردستان

مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی هفته گذشته کردستانبه گزارش خبرنگار ایرنا، اردوی تیم ملی جودو نوجوانان کشور با دعوت از 24 ورزشکار سراسر کشور بمدت هشت روز از سه شنبه 14 فروردین در تهران برگزار شد و سینا منوچهری جودوکار مریوانی نیز با نظر کادر فنی به این مرحله از اردو دعوت شد تا زیر نظر مربیان تیم ملی به تمرینات آمادگی، تکنیکی و تاکتیکی بپردازد.
این ورزشکار مریوانی نشان برنز وزن 81 کیلوگرم رقابت های جودو قهرمانی نوجوانان کشور در سال گذشته و حضور در مسابقات جودوی کاپ اروپا (گرند پری) آلمان را در کارنامه ورزشی خود دارد.
اردوی تیم ملی نوجوانان کشور 14 تا 21 فروردین در مجموعه ورزشی شهید کبکانیان تهران در حال برگزاری است.

** بانوی کردستانی مربی تیم ملی کاراته امید دختران کشور شد
نگار حسینی مربی سنندجی از سوی فدراسیون کاراته به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید دختران کشور منصوب شد او در کنار زهرا صمدی سرمربی تیم ملی، هدایت کاراته کاران رده سنی امید را بر عهده دارد.
این مربی کردستانی مرداد سال 93 به عنوان مربی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور مالزی حضور یافت و تیم ایران توانست با مربیگری او برای اولین بار در تاریخ کاراته پنج مدال طلا، 2 نقره و سه برنز از این مسابقات کسب کند.
حسینی در سال 2005 میلادی به عنوان ورزشکار در رقابت های جهانی ژاپن صاحب مدال برنز شد و در سال 1380 موفق شد در مسابقات کشورهای اسلامی تهران نیز نشان برنز گرفت.
این مربی سنندجی در سال 94 توانست مدرک مربیگری جهانی را در کشور اندونزی بگیرد و در سال 96 نیز به عنوان مربی تیم ملی را در رقابت های آسیایی قزاقستان همراهی کرد.

** جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی – محلی در کامیاران برگزار شد
جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی – محلی با اجرای موسیقی، برگزاری نمایشگاه غذاهای محلی، ورزش های سنتی در بخش مردان و زنان 16 فروردین در روستای الک از توابع کامیاران آغاز شد.
این جشنواره با هدف اجرای برنامه های شاد و مفرح و ایجاد فضایی به یاد ماندنی با بازی های بومی – محلی و به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم برگزار شده است.
مسابقات چوزان، قمچان، جوراب بازی، قلان، گورزان، طناب کشی، مسابقه خنده، حمل اشیای قدیمی و سنتی و پخت و پز غذاهای گیاهی محلی در روز برگزاری جشنواره به اجرا در آمد و در پایان به نفرات برتر بخش های مختلف جوایز نقدی اهدا شد.
جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی – محلی کامیاران به همت اداره کل ورزش و جوانان، هیات بازی های بومی – محلی استان کردستان و دهیاری روستای الک و بهزیستی کامیاران برگزار شد.
7355/9102انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.