خانه / دسته‌بندی نشده / مسابقات قهرمانی اسنوکر آسیا در تبریز برگزار می شود

مسابقات قهرمانی اسنوکر آسیا در تبریز برگزار می شودبه گزارش ایرنا، هاشم اسکندری روز پنجشنبه در حاشیه جلسه هماهنگی سی و چهارمین دوره مسابقات آسیایی اسنوکر در جمع خبرنگاران ا‌فزود: با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام در سال جاری و جلساتی که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم، محل میزبانی این دوره رقابت های قهرمانی اسنوکر که پیش از این شهر تهران اعلام شده بود تغییر یافت و تبریز به عنوان میزبان این رقابت ها به کنفدراسیون آسیا معرفی شد.
وی اعلام کرد: تاکنون برای شرکت در این رقابت ها حضور 12 کشور قطعی شده و پیش بینی می شود بیش از 20 کشور از قاره پهناور آسیا در این رقابت ها حاضر شوند.
وی برگزاری مجمع عمومی و سالیانه کنفدراسیون ورزش‌های بیلیاردی آسیا را یکی از مهمترین اتفاقات این میزبانی عنوان و اظهار کرد: این مجمع با حضور 30 رییس فدراسیون کشورهای عضو در حاشیه برگزاری رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا در تبریز برگزار خواهد شد.
اسکندری ادامه داد: همچنین در حاشیه این رقابت ها یک دوره آموزشی ارتقای داوری نیز با حضور مدرسان بین المللی برای داوران اسنوکر کشورمان برگزار می شود.
نایب رییس کنفدراسیون ورزش‌های بیلیاردی آسیا از مقام دوم ایران در رنکینگ جهانی بیلیارد آقایان و مقام نهم بانوان در این رنکینگ خبر داد و گفت: در این دوره از رقابت ها پیش بینی می شود تیم های پاکستان، هند و چین که مقام های قهرمانی جهانی دارند رقبای اصلی تیم ملی کشورمان در دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبل باشند.
اسکندری با اشاره به برنامه های این فدراسیون در راستای آشنایی بیش از پیش جوانان با این ورزش گفت: ورزش بیلیارد و بویژه رشته اسنوکر قدمت حدود یکصد ساله در کشورمان دارد اما فدراسیون در سال 1381 تاسیس شد.
وی اعلام کرد: در این مدت ورزشکاران این رشته ورزشی توانسته اند 83 مدال جهانی و بین المللی را کسب کنند.
اسکندری گفت: بیش از 350 هزار نفر ورزشکار دارای بیمه و بیش از یک هزار و 700 مجموعه ورزشی مجوز دار در کشور در این رشته ورزشی فعالیت دارند.
رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد کشورمان با اشاره به این که برگزاری مسابقات مختلف در کشور و میزبانی از رویدادهای مهم بین المللی می تواند در ایجاد علاقمندی جوانان به این رشته ورزشی در کشورمان کمک کند، تاکید کرد: ورزش بیلیارد در استان آذربایجان شرقی دارای زمینه‌ها و ظرفیت های بالایی است و امیدوارم با همت مسئولان ورزش استان آذربایجان شرقی، ورزشکاران این استان جایگاه خود را در کشور ارتقا دهند.
کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی انتخاب و برای این منظور برگزاری 13 مسابقه ورزشی بین المللی در سال جاری میلادی در این شهر تدارک دیده شده است.
/3071/٩٨٥٣/518انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.