خانه / دسته‌بندی نشده / مستقل شدن آموزش و پرورش فردیس اولویت شورای این شهر

مستقل شدن آموزش و پرورش فردیس اولویت شورای این شهربه گزارش ایرنا، ملیحه اکبری روز شنبه در بازدید از هشتمین نمایشگاه کتاب البرز، افزود: تا امروز ناحیه ٢ اداره کل آموزش و پرورش استان البرز به شهرستان فردیس اختصاص داشته که درخواست ما مستقل شدن این اداره است.
وی در بخش دیگر سخنان خود به برپایی نمایشگاه های فرهنگی در فردیس اشاره کرد و افزود: فردیس آمادگی میزبانی و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی را دارد، همراهی صددرصدی مدیریت شهری در برگزاری چنین نمایشگاهی برای مردم فردیس فراهم است، زیرا تاثیری که فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی همچون نمایشگاه کتاب بر زندگی روزمره مردم دارد، بسیار چشمگیر است.
عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب و حضور ناشران از سال های گذشته بهتر بود، گفت: در کنار نقاط قوت برگزاری هشتمین نمایشگاه کتاب البرز، استقبال کم مردم از نمایشگاه همواره به چشم می خورد. برای حل این مشکل قبل از برگزاری نمایشگاه باید نسبت به اطلاع رسانی و نصب بنرهای بیشتر در دیگر شهرهای استان نیز اقداماتی انجام شود.
اکبری دید شورای اسلامی شهر فردیس را در انتخاب شهردار یک دید فرهنگی دانست و افزود: در گام اول شورای اسلامی شهر که انتخاب شهردار است، خوشبختانه دید شورای اسلامی شهر یک دید فرهنگی بود و در اقدام نخست انتظارات عمرانی از شهردار منتخب نداشتند.
وی اظهار داشت: شهردار اهرم اجرایی شورای شهر است و تصمیمات شورای شهر باید توسط بدنه شهرداری اجرا شود در تمام نشست های پرسش و پاسخ با ٢٧ گزینه شهردار، یکی از دغدغه هایمان، دغدغه مندی های فرهنگی بود و جدا از عملکرد عمرانی به اینکه شهردار نگاهِ فرهنگی داشته باشد و این نگاه را حتی در پروژه های عمرانی داشته باشد مدنظر بود.
اکبری گفت: خوشبختانه این دید که در هر پروژه ای اگر نگاه فرهنگی جاری باشد، به آبادانی شهر کمک رسان است در یکایک اعضای شورای شهرستان فردیس وجود دارد کمیسون فرهنگی این شورا با تمام قوا کار خود را که همان تقویت زیرساخت ها در این حوزه است، دنبال خواهد کرد.
وی یادآور شد: متاسفانه در شهرستان فردیس تنها ٤ کتابخانه وجود دارد و این تعداد برای جمعیت ٥٠٠ هزار نفر، بسیار ناچیز است در وعده های انتخاباتی قول دادیم که در بحث سرانه های فرهنگی شهرستان فردیس خصوصاً در بحث سرای محله، فرهنگسرا و کتابخانه رشد چشمگیری داشته باشیم و امید داریم بتوانیم این قول ها را محقق سازیم.
7413/1535خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.