خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر آموزش‌ و پرورش: منعی برای تحصیل کودکان فاقد هویت در ایران وجود ندارد

معاون وزیر آموزش‌ و پرورش: منعی برای تحصیل کودکان فاقد هویت در ایران وجود نداردرضوان حکیم زاده روز دوشنبه در حاشیه برگزاری جشنواره بهون یار مهربان در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در «کاکان» بویراحمد اظهار داشت: اقدام‌های لازم و دستورالعمل اجرایی این طرح به همه استان‌ها ابلاغ شده و با توجه به تفاهم‌نامه و هماهنگی با وزارت کشور، استانداران و فرمانداران نیز باید شرایط را برای تحصیل این کودکان فراهم کنند.
وی تصریح کرد: تمام کودکانی که فاقد مدرک هویتی هستند و از تحصیل بازمانده‌اند، می‌توانند کارت تحصیل خود را از فرمانداری‌ها دریافت کنند.
حکیم زاده ابراز داشت: هم اینک و با توجه به گزارش‌های رسیده اجرای این طرح به ویژه در مناطق و استان‌های مرزی با استقبال خوبی روبرو شده است.
وی به برنامه‌های معاونت ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش در سال تحصیلی جاری نیز اشاره کرد و گفت: توسعه عدالت آموزشی، افزایش پوشش تحصیلی در آموزش ابتدایی و توسعه آموزش و پرورش عشایر از برنامه‌های مهم این حوزه در سال تحصیلی جدید است.
حکیم زاده نرخ پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی در کشور را هم‌اینک بالای 99 درصد ذکر کرد.

** تحصیل 181 هزار دانش‌آموز عشایری در کشور
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش شمار دانش آموزان عشایری در کشور را 181 هزار نفر در مقاطع مختلف تحصیلی ذکر کرد و گفت: حدود سه هزار و 600 نفر از این تعداد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
حکیم زاده ابراز داشت: این تعداد دانش آموز عشایری آماده ورود به 6 هزار و 100 آموزشگاه عشایری در کشور هستند.
وی تصریح کرد: هفت میلیون و 722 هزار و 768 دانش آموز ابتدایی تاکنون در آموزشگاه‌های دوره ابتدایی نام‌ نویسی کرده‌اند که نسبت به سال تحصیلی گذشته 4.5 درصد افزایش یافته است.
حکیم زاده افزود: یک میلیون و 370 هزار و 479 نفر در پایه اول ابتدایی هستند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌ و پرورش به‌ منظور شرکت در جشنواره بهون یار مهربان، بررسی وضعیت آموزش ابتدایی و بازدید از چند منطقه عشایری به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
جشنواره بهون یار مهربان به منظور بررسی مشکلات آموزش و پرورش عشایری کهگیلویه و بویراحمد و آماده سازی معلمان عشایری استان برگزار شد.
خبرنگار: حمید جهان ** انتشاردهنده: مجید ملازاده
3016/6110/1772انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.