خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر ورزش: زمینه طرح مطالبات جوانان فراهم شود

معاون وزیر ورزش: زمینه طرح مطالبات جوانان فراهم شودبه گزارش ایرنا، محمد مهدی تندگویان عصر سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به ثبت 2 هزار تشکل ویژه جوانان در سطح کشور که زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان هستند، افزود: در اغتشاشات خیابانی اخیر که اتفاق افتاد، حتی یک مورد از اعضای این تشکل ها در بین دستگیرشدگان نبودند و این در حالی است که از قشر دانشجو و دانش آموز در این جمع بودند.
وی با بیان اینکه یک چهارم جمعیت کشور جوانان هستند، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی و دولت های انقلابی ما را همین جوانان بوجود آورده اند و جنگ تحمیلی هشت ساله و سپاه را جوانان اداره کردند.
وی اضافه کرد: امروز هم مردم گرایش شان به آن سمت است و امسال برای اولین بار در مجلس شورای اسلامی کمسیون جوانان با عضویت 50 نماینده جوان که همین مردم انتخاب کرده اند، شروع به کار کرد و این نشان می دهد که مردم جایگاه جوانان را فهمیده اند.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی باید برون سپاری دستگاه ها و تشکل ها را به جوانان بسپارد و آذربایجان شرقی با ثبت بیش از 120 تشکل جوانان یکی از فعال ترین و بهترین استان های کشور در این حوزه می باشد.
وی گفت: تشکل های جوانان معاف از مالیات هستند و با توافقی که با وزارت ورزش و جوانان انجام دادیم، نهادها باید بتوانند در برون سپاری ها به راحتی با این تشکل ها قرارداد ببندند.
وی در خصوص احداث خانه جوان یادآور شد: با توجه به اعتبارات عمرانی خوبی که در این زمینه برای استان ها فراهم کردیم، توصیه ما این است که فرمانداری ها در تمام شهرستان ها به این سمت بروند تا ما با تامین زمین اعتبارات استانی را برآورده کنیم و با معرفی زمین و با اعتبار 27 صدم درصد بتوانیم در هر شهرستان خانه جوان را راه اندازی کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری تبریز با توجه به امکانات و شرایط خوبی که دارد فعالیت های قابل قبول و ارزشمندی را در حوزه جوانان انجام داده است، افزود: انتظارم از همه دستگاه ها این است که برای جلسه بعد ستاد ساماندهی امور جوانان یک پله ترقی کنند و برای اجرای اهداف قدم بردارند.
مجید خدابخش از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز خواست که با توجه به اینکه شهرداری تبریز روزانه یک ساعت از برنامه زنده تلویزیونی صداو سیمای استان را در اختیار دارد، یک ربع از این یک ساعت را به بحث جوانان و مشکلات آنان اختصاص دهد.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور نیز با توضیح این مسئله که جوان در اسلام جایگاه محکمی دارد، گفت: موتور محرک و مغز متفکر استان ها جوانان هستند و باید بگویم که حوزه جوانان توانبخشی و فراسازمانی بوده و 25 نهاد در آن عضو هستند.
امید محدث خاطرنشان کرد: دستگاه هایی که در ستاد های ساماندهی جوانان عضو هستند باید مشارکت فعال و دغدغه مند داشته باشند تا به هم افزایی برسند و مصوبات این ستاد قابل ارزیابی و قابل اجرا باشد.
وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی به خاطر هم افزایی که در ستاد ساماندهی امور جوان دارد به 100درصد اهداف مصوبات رسیده است.
محدث با بیان اینکه ما هر مصوبه ای را که در ستاد ساماندهی امور جوانان هر استانی مصوب میشود، قبول نمی کنیم اظهار کرد: امسال سعی داریم همه مصوبات را بر اساس قابلیت اجرا و از لحاظ کیفی بررسی کنیم.
شصت و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان شرقی امروز با حضور معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور و استاندار آذربایجان شرقی و همچنین برخی از نمایندگان تشکل های جوانان در سالن اجتماعات استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
9853/518انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.