خانه / دسته‌بندی نشده / مناجاتی: استعداد، فوتبال ایران را از آسیا متمایز کرده است

مناجاتی: استعداد، فوتبال ایران را از آسیا متمایز کرده استمناجاتی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: فوتبال ایران در سالیان اخیر به خاطر استعدادهای بسیار خوب رشد چشمگیری در آسیا داشته و در مقابل فوتبال آسیا با افت چشمگیری روبه رو شده است.
وی ادامه داد: باشگاه های ایرانی به غیر از تراکتورسازی امسال در لیگ قهرمانان عملکرد بسیار خوبی داشتند و توانستند مقابل تیم های ثروتمند عربی عملکرد موفقی به نمایش بگذارند.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص شانس رسیدن باشگاه های ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا، گفت: قدرت نمایندگان ما کمتر از سایر رقبا نیست و قطعا ما شانس خوبی برای حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا داریم.
مناجاتی اظهار کرد: نمایندگان ایران در سالیان گذشته در شرایط بسیار سخت تر از امروز قهرمان آسیا شده اند و مطمئن باشید این اتفاق بازهم تکرار خواهد شد. هیچ یک از کشورهای آسیا استعداد های فوتبال ایران را در اختیار ندارند و این دلیل تمایز ما با سایر کشورهای آسیایی است.
وی در رابطه با دلایل رشد فوتبال ایران در سالیان اخیر، اظهار کرد: امروز بازیکنان و مربیان ایرانی با دانش روز دنیا آشناتر هستند و منابع خوبی برای پیشرفت در اختیار دارند و این مساله به رشد فوتبال ایران کمک زیادی کرده است.
مناجاتی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم فوتبال ایران در مقابل رقبای خود تماشاگرانی هستند که با عشق به ورزشگاه می آیند و در تمام سال باعث موفقیت فوتبال ما می شوند.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اظهار نظر «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در رابطه با بازیکنان لیگ ایران و توانایی کم آنها برای کمک به تیم ملی در جام جهانی، گفت: متاسفم کی روش چنین نظری در خصوص بازیکنان ایرانی دارد. همیشه به حضور سرمربیان ایرانی در تیم ملی اعتقاد زیادی داشته ام و دلیل آن کلمه ای به نام تعصب است.
وی تصریح کرد: کی روش باید بداند اگر امروز تیم ملی خوبی در اختیار دارد، حاصل زحمات مربیان باشگاهی است. بازیکنان لژیونر فوتبال ایران اکثرا کار خود را از لیگ داخلی آغاز کردند و توانستند به تیم های خارجی بروند.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص عدم استفاده از مربیان داخلی در تیم ملی، اظهار کرد: برای افراد تصمیم گیرنده استفاده از مربیان داخلی به صرفه نیست و مربیان خارجی برای آنها سود بیشتری دارند.
وی تاکید کرد: اگر تاریخ فوتبال ایران را مطالعه کنید، اکثر موفقیت های تیم ملی با مربیان داخلی بوده که متاسفانه هیچگاه این مساله به دلیل ایرانی بودن و نداشتن رسانه دیده نشده است.
ورزشی **9118**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.