خانه / دسته‌بندی نشده / مهاجم تیم فوتسال ژاپن: فینال بازی متفاوتی است

مهاجم تیم فوتسال ژاپن: فینال بازی متفاوتی استبه گزارش روز شنبه تارنمای رسمی ای اف سی، ژاپن در رقابتهای فوتسال جام ملتهای آسیا 2018 عملکرد تحسین برانگیزی داشته است و با بهره گیری از تلفیقی از بازیکنان جوان و کهنه کار به فینال این جام صعود کرد. کائورو موریوکا نقش خود را همانند کانالی بین این دو دسته از بازیکنان ترسیم کرده است.
این ششمین بار است که ژاپن در فینال مقابل ایران -مدافع عنوان قهرمانی- به میدان می رود، اما فقط یک بار موفق به تصاحب جام شد.
در رقابت های سال 2014 در ویتنام، دیدار فینال میان ایران و ژاپن به تساوی دو بر دو انجامید و در ضربات پنالتی ژاپن به برتری رسید. موریوکا در تیم 2014 ژاپن حضور داشت. او معتقد است تجربه اش عامل بسیار مهمی در موفقیت تیم ژاپن بوده است.
مهاجم پسکادولا ماچیدا ژاپن گفت: فینال بازی متفاوتی است و یک بازی عادی نیست. در سال 2014 که قهرمان شدیم، در واقع در حال باخت بودیم، اما به بازی برگشتیم و به تساوی دست یافتیم تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. این نتیجه برای تیم بسیار انگیزه بخش بود و اتحاد و روحیه تیمی عوامل کلیدی این موفقیت بود.
وی گفت: تجربه نه فقط در زمین، بلکه خارج از زمین هم کلیدی است. تیم ملی ما تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان را در خود دارد. تیم به یک واسطه نیاز دارد، کسی که بازیکنان با تجربه را به جوانترها مرتبط کند. با تجربه ام، خودم این وظیفه را به عهده دارم.
«شیمیزو کازویا» برای اولین بار در فینال رقابت های فوتسال آسیا شرکت می کند. این بازیکن 21 ساله مشتاق آموختن و رشد کردن است.
کازویا گفت: از اینکه فرصت بازی در فینال را یافته ام، بسیار هیجان زده ام. سال گذشته در بازی های داخل سالن آسیا 2017 شرکت کردم، اما نتوانستیم به فینال راه یابیم و برنز گرفتیم. بنابر این، این اولین حضور من در فینال یک تورنمنت رسمی است.
وی گفت: می خواهم به تمرکزم روی بازی خودم ادامه دهم. هنوز جای زیادی برای پیشرفت هست و تلاش می کنم تمرکزم را حفظ کنم.
رقابت های فوتسال جام ملتهای آسیا از 12 بهمن به میزبانی چین تایپه آغاز شده است. تیم ملی ایران فردا یکشنبه از ساعت 14:30 در دیدار فینال مقابل ژاپن به میدان می رود.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی** انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.