خانه / دسته‌بندی نشده / نایب رئیس فدراسیون کشتی: امیدوارم شهنازی تمام تذکر لالوویچ را منتقل کند

نایب رئیس فدراسیون کشتی: امیدوارم شهنازی تمام تذکر لالوویچ را منتقل کندبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، حمید بنی تمیم ادامه داد: در مکالمه تلفنی شاهرخ شهنازی با لالوویچ مورد بسیارمهمتر از موضوع های مطرح شده درمصاحبه اخیر دبیرکل کمیته ملی المپیک وجود دارد زیرا رئیس اتحادیه جهانی کشتی بعد از تماس با شهنازی با فدراسیون کشتی ایران تماس گرفت و اعلام کرد علاوه بر مساله جام جهانی موارد مهم دیگری نیز را به وی متذکر شده امیدواریم دبیر کل کمیته ملی المپیک به جدیت این موارد را دنبال کنند.
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: نامه ای ازاتحادیه جهانی کشتی درمورد صحت خبر استعفای رییس فدراسیون کشتی ایران و وضعیت فدراسیون برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در16 اسفندماه و ‍‍پنج روز قبل ازمجمع فوق العاده فدراسیون ارسال شد و شهنازی در مصاحبه اش به این اشاره نکرده است که اتحادیه جهانی که به صورت دقیق اخبار کشتی ایران را پیگیری می کند و در نامه ارسالی اش از فدراسیون کشتی ایران خواسته است که صحت و دلیل استعفای رییس فدراسیون کشتی ایران؛ و همه شرایط را برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را به آنان اعلام کنیم.
بنی تمیم تصریح کرد: ما روز 18 اسفندماه و دو رو بعد از دریافت نامه از اتحادیه جهانی استعفای رییس فدراسیون کشتی و شورای فنی تیم های ملی را طی نامه ای تایید کردیم اما بخاطر مصالح ملی، به دلایل استعفا اشاره نکردیم.
وی افزود: ازطرف دیگر درحالی که اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اصلا به تعهدات خود طبق تفاهم نامه موجود در زمینه میزبانی عمل نکرده بود و سالن مسابقات(سالن شهید دانشگاه چمران اهواز) نیزبه هیچ عنوان آماده برگزاری جام جهانی نبود، به اتحادیه اعلام کردیم که وضعیت حامی مالی (اداره کل ورزش و جوانان) و پیگیری های اجرایی مسابقات، بدلیل شرایط فعلی فدراسیون دچار تردید و ابهام شده است زیرا نمی خواستیم موضوع عدم انجام تعهدات از سوی حامی مالی اصلی خود ( اداره کل ورزش خوزستان) را به اتحادیه جهانی اعلام کنیم .
بنی تمیم تاکیدکرد: نامه فدراسیون کشتی ایران دقیقا چهار روز پیش از برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی و مخالفت اعضا با استعفای آقای رسول خادم به اتحادیه جهانی ارسال شده بود. اتحادیه جهانی نیز دوشنبه شب به وقت ایران، یعنی پس ازمجمع، نامه لغو میزبانی را به ما اعلام کرد و قاعدتا این اتحادیه از برگزاری مجمع فوق العاده ما اطلاعی نداشته است.
وی بیان داشت: در نامه فدراسیون کشتی صحبتی از برگزار نکردن مسابقات به میان نیاوردیم اما نمی توانستیم وقتی با همه پیگیری های فدراسیون، هیچ کاری برای آماده سازی سالن انجام نشده و رییس فدراسیون هم استعفا داده، دروغ بگوییم که همه چیز آماده و روبراه است.
نایب رئیس فدراسیون کشتی افزود: بعد ازعدم پذیرش درخواست کمیته ملی المپیک ازسوی اتحادیه، در جلسه ای که دیروز با حضور محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک داشتیم قرار شد نامه دیگری به اتحادیه جهانی کشتی ارسال و اعلام کنیم که استعفا رییس فدراسیون ایران از سوی مجمع پذیرفته نشده و اگر امکان دارد، جام جهانی کشتی فرنگی در ایران برگزار شود. اکنون منتظر پاسخ اتحادیه جهانی هستیم.
براساس این گزارش جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود در روزهای 23 و 24 فروردین ماه سال 97 دراهواز برگزار شد با توجه به نامه اتحادیه جهنی کشتی لغو شد. اتحادیه جهانی کشتی این موضوع را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی اعلام کرد و مسابقات رسما لغو شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی *1724*1828انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.