خانه / دسته‌بندی نشده / نبود اسپانسر موجب مهاجرت ورزشکاران می شود

نبود اسپانسر موجب مهاجرت ورزشکاران می شودنرگس یوسفی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: 27 هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در استان وجود دارند که 50 درصد از جمعیت بانوان استان به ورزش همگانی می پردازند.
وی یادآور شد، در سال گذشته به دلیل کمبود اسپانسر در بخش بانوان فقط هفت تیم در لیگ کشوری حضور داشتند که می توان به بسکتبال، کاراته، کبدی، قایقرانی، فوتبال و کشتی اشاره کرد و درصددیم که این میزان در سال جاری افزایش یابد.
یوسفی ادامه داد: تامین سلامت، تندرستی و بهداشت روانی یکی از مهم ترین اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان به ویژه در بخش بانوان است و در تلاش هستیم در ابعاد فرهنگی و اجتماعی بتوانیم گامی در راستای ترغیب جوانان به سمت و سوی ورزش برداریم.
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه ادامه داد: بارها برای جذب اسپانسر رایزنی کرده ایم ولی نتیجه بخش نبوده که مسایل متعددی همچون پخش نشدن زنده مسابقات و کمبود کارخانه های بزرگ در استان در این امر دخیل بوده در صورتی که تیم های ما در کشور مطرح هستند یا اکثرا در سوپر لیگ و یا در لیگ برتر حضور دارند.
وی با تاکید براینکه همه رشته های ورزشی برای ما قابل ارزش است، ادامه داد: برنامه ریزی در سطح توسعه ورزش بانوان در سطح استان دنبال می شود، چنانچه قهرمانان و ورزشکاران بسیاری در استان وجود دارند که در میادین ورزشی و در مسابقات بومی، مرزی و جهانی توانسته اند با اخلاق و اقتدار پرچم جمهوری اسلامی را بارها به اهتزاز در بیاورند.
یوسفی اظهار داشت: لیگ های ورزشی در بخش بانوان بسیار حائز اهمیت است و سعی داریم بتوانیم انگیزه و امید را در رشته های ورزشی تزریق کنیم تا توانایی و قابلیت ها شکوفا شود.
46 هیات فعال ورزشی بانوان هم اکنون در استان کرمانشاه فعال است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
7460/8066انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.