خانه / دسته‌بندی نشده / نرم افزار بازدید مجازی رویداد صحرای طبس رونمایی شد

نرم افزار بازدید مجازی رویداد صحرای طبس رونمایی شدمهدی رحیم آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای بازنشر رویداد مفتضحانه حمله آمریکا در صحرای طبس دعوت به همکاری کرد و امروز از یک تولید بومی در قالب نرم افزار رونمایی شد.
وی ادامه داد: برای تهیه این نرم افزار تصویر برداری سراسر نما از محوطه رویداد طبس و مسجد شکر تهیه و با صرف 200 نفر ساعت کار فنی و نرم افزاری برنامه بازدید مجازی تعاملی رویداد طبس طراحی شد.
به گفته وی استفاده از تصاویر سراسر نما و امکان تغییر مکان با چشم انداز های مختلف از مهمترین مزیت های این نرم افزار است که بر روی تمام سیستم های عامل و شبکه های اینترنتی نصب می شود.
وی اظهار کرد: در غرفه دستاوردهای بنیاد حفظ آثار خراسان جنوبی در این نمایشگاه علاوه بر رونمایی از این نرم افزار، قابلیت های مختلف پژوهشی، هنری، امور موزه ها، یادمان های دفاع مقدس، شهدای گمنام و ادبیات دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه از 17 تا 21 دی ماه در محل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران دایر است.
صحرای طبس در فاصله 130 کیلومتری محور طبس به یزد قرار دارد که آمریکایی ها با حمله به ایران قصد آزاد سازی گروگان های خود را در تهران داشتند که چند فروند هواپیما و بالگرد نظامی آن ها در اثر وقوع توفان شن و امداد های الهی از بین رفت و دچار شکست سختی شدند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
3215* 6054* خبرنگار: محمدرسول ابراهیمی اسفدن * انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.