خانه / دسته‌بندی نشده / نمایش 10 هزار سیگار و دونات در نگارستان امام خمینی(ره) اصفهان به روی صحنه رفت

نمایش 10 هزار سیگار و دونات در نگارستان امام خمینی(ره) اصفهان به روی صحنه رفتبه گزارش ایرنا، نمایش 10 هزار سیگار و دونات به کارگردانی مرتضی کمساری و بر اساس نمایشنامه ای از الکس فرون، نمایشنامه نویس استرالیایی تولید شده است.
این نمایش برای نخستین بار بصورت چهارطرفه اجرا می شود یعنی مخاطبان در چهار طرف سالن می نشینند و بازیگران همانند تعزیه در وسط هستند.
این نمایش در واقع 2 نمایش کوتاه است، که بخش اول نمایش در مورد چهار دختر سیگاری است که با یک چالش در مورد اینکه چند دقیقه می‌توانند سیگار نکشند، روبروهستند و بخش دوم لجاجت را روایت می‌کند و دختر و پسری که برای خوراکی که در کافه سفارش دادند بحث می‌کنند.
در این نمایش هاله رنجبر، فرزانه سلطانی، آنیتا رضوانی، عاطفه مهوری، نعیمه مهدویان ،علی محمودی و سامان بغلانیان بازی می کنند.
نمایش ’10 هزار سیگار و دونات’ تا 18 دی در سالن نگارستان امام خمینی(ره) به نمایش در می آید.
در گذشته تئاتر اصفهان بخصوص تئاتر کمدی این خطه در داخل و حتی خارج از کشورعلاقه مندان خاص خود را داشت به گونه ای که در دهه های گذشته برخی از گردشگران داخلی و حتی خارجی غیر از دیدن آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان، تماشای تئاتر کمدی این شهر را در برنامه های سفر خود به اصفهان قرار می دادند.
در سال های قبل از انقلاب، مکتب نمایش های کمدی اصفهان با نام مرحوم «ارحام صدر» گره خورد که بعد از انقلاب نیز همچنان ادامه داشت.
ت/8114/ 2093 خبرنگار: امیر حسین اکبری ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.