خانه / دسته‌بندی نشده / نگاهی به تونس حریف تدارکاتی ایران در جام جهانی

نگاهی به تونس حریف تدارکاتی ایران در جام جهانیبه گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری بی بی سی نیوز، سرمربی تیم فوتبال تونس برای آماده سازی تیم خود برای جام جهانی 2018 تلاش می کند بازیکنان هر چه بیشتری را در بازیهای تدارکاتی به میدان بفرستد.
گزارش می افزاید: او نبیل معلول چهار بازیکن تونسی متولد فرانسه را در ترکیب 28 بازیکن خود برای دو دیدار دوستانه مقابل ایران و کاستاریکا معرفی کرده است و یوهان بنالوان مدافع لسترسیتی و سه بازیکن سابق تیم جوانان فرانسه در جمع این 28 نفر حضور دارند. همچنین سیف الدین الخاوی، الیاس السخیری و معز حسن امسال تیم ملی خود را تغییر دادند و به تونس پیوستند.
اعلام نام بنالوان که قبلا دعوت تیم تونس را رد کرده بود، در ترکیب تیم غافلگیرکننده بود.
تونس روز 23 مارس (سوم فروردین 97) در خانه میزبان تیم ملی ایران در یک بازی تدارکاتی است و چهار روز بعد در فرانسه به مصاف کاستاریکا می رود.
بنالوان قبلا در تیم زیر 21 سال فرانسه بازی کرده است. او پیشتر چندین بار به تیم تونس زادگاه والدین خود دعوت شد، اما این دعوت را نپذیرفت.
در ادامه این گزارش آمده است: ایمن عبدالنور مدافع با تجربه تونسی به علت اینکه در تیم باشگاهی خود مارسی فرصت بازی نیافته است، دعوت نشده است. یوسف مسکانی، وهبی الخضری، محمد امین بن عمر ، علی معلول و نعیم السلیتی پنج ستاره تیم دعوت شده اند.
معلول امیدوار است بازیکنان تازه وارد به استعدادهای تیم اضافه کند تا بتواند از میان آنها برای آخرین بازی دوستانه مقابل اسپانیا که روز 9 ژوئن در کراسنودار روسیه برگزار می شود، دست به انتخاب بهترین ها بزند.
او تلاش می کند بازیکنان هر چه بیشتری را در بازیهای دوستانه به میدان بفرستد تا تیم خود را برای اولین بازی در جام جهانی مقابل انگلیس آماده کند.
تونس برای دومین بار در جام جهانی مقابل انگلیس به میدان می رود. دیدار قبلی دو تیم در جام جهانی 1998 فرانسه با برتری 2 بر صفر 3 تیم انگلیس پایان یافت.
تونس در دومین دیدار خود در جام جهانی مقابل بلژیک به میدان می رود و آخرین دیدار را برابر پاناما برگزار می کند.
تونس که در سه دوره متوالی در جام های جهانی 1998، 2002 و 2006 حضور داشت، تورنمنت های 2010 آفریقای جنوبی و 2014 برزیل را از دست داد.
این کشور بعد از 12 سال غیبت حالا به جام جهانی بازگشته است. این تیم در رقابتهای مقدماتی در آفریقا در گروه خود بالاتر از جمهوری دمکراتیک کنگو، گینه و لیبی ایستاد و به جام جهانی روسیه صعود کرد.
تیم ملی ایران نیز در جام جهانی با تیم های اسپانیا، پرتغال و مغرب رقابت می کند.
ورزشی**1584**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.