خانه / دسته‌بندی نشده / نگاهی به وضعیت تیم های قطری حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

نگاهی به وضعیت تیم های قطری حاضر در لیگ قهرمانان آسیاهفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، در گروه اول تیم الغرافه که لیگ داخلی را با کسب نتایج ضعیف آغاز کرده بود با به خدمت گرفتن وسلی اسنایدر هلندی و مهدی طارمی مهاجم ملی پوش ایرانی به وضعیت خود در لیگ ستارگان سر و سامان داد و علاوه بر کسب نتایج بهتر ، لیگ قهرمانان آسیا را هم نسبتا خوب شروع کرد و با وجود شکست یک بر صفر در هفته اول در مقابل تیم الاهلی عربستان ، تیم تراکتورسازی ایران را در هفته دوم و با درخشش مهدی طارمی 3 به صفر از پیش رو برداشت و در بازی های بعدی هم دو تساوی کسب کرد.
الغرافه در حال حاضر با کسب 5 امتیاز با تیم الجزیره امارات هم امتیاز و امیدوار است در بازی هفته پنجم که روز سه شنبه به میزبانی این تیم در دوحه برگزار می شود با شکست تیم الجزیره یکی از شانس های این گروه برای صعود به مرحله بعد باشد.
در این گروه تیم الاهلی عربستان با کسب 8 امتیاز فعلا سرگروه است و تیم تراکتور سازی ایران هم با 2 امتیاز در رده چهارم قرار دارد اما همچنان به صعود امیدوار است.
در گروه دوم ، تیم قدرتمند الدحیل قطر قرار دارد. این تیم که دو هفته مانده به پایان لیگ ستارگان قطر عنوان قهرمانی این دوره لیگ را برای دومین سال پیاپی به دست آورد از جمال بالماضی مربی الجزایری بهره می برد که نامزد دریافت عنوان بهترین مربی سال قطر است . بلماضی در این فصل به همراه الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ ستارگان قطر 21 بازی انجام داده و هیچ شکستی متحمل نشده است . حاصل این بازی ها 18 برد و 3 تساوی است .
الدحیل رقیب آسیایی ذوب آهن اصفهان است و روز سه شنبه هفته جاری در اصفهان به دیدار این تیم خواهد رفت. الدحیل در بازی رفت شاگردان قلعه نویی را با حساب 3 بر 1 شکست داده است .
الدحیل در این گروه تمامی بازیهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و با 12 امتیاز صدر جدول این گروه را به خود اختصاص داده است.
تیم ذوب آهن هم با 6 امتیاز بالاتر از تیم های 3 امتیازی لوکوموتیو تاشکند و الوحده امارات قرار دارد و در صورتی پیروزی مقابل الدحیل یک گام دیگر به صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان نزدیک تر خواهد شد.
لیگ قهرمانان آسیا در گروه سوم شاهد صدر نشینی تیم السد قطر است که ژاوی هرناندز اسپانیایی و مرتضی پورعلی گنجی مدافع ملی پوش ایرانی را در اختیار دارد .
این دو بازیکن مهره های اصلی تیم السد هستند و عدم حضور آنها در بازیهای اخیر تیم السد به دلیل مصدومیت ، عملکرد این تیم را ضعیف کرده بود.
تیم السد که نایب قهرمانی خود در لیگ ستارگان قطر را مسجل کرده است به دنبال استفاده از فرصت ها و صعود در آسیا است . السد و پرسپولیس هر دو 9 امتیازی هستند اما السد به دلیل گل زده بیشتر در صدر جدول قرار دارد.
السد در هفته پنجم میزبان الوصل امارات و پرسپولیس هم میهمان نسف قارشی ازبکستان است .چنانچه هر دو تیم بازیهای خود در هفته پنجم را با پیروزی پشت سر بگذارند ، جدال برای کسب سرگروهی به هفته پایانی مرحله گروهی موکول می شود جایی که پرسپولیس 27 فروردین در تهران میزبان السد خواهد بود.
در این گروه الوصل امارات امیدی برای صعود ندارد اما نسف قارشی که با شش امتیاز پرسپولیس تهران را تعقیب می کند ، در تلاش است با شکست پرسپولیس در تاشکند ، رقابت برای صعود تیم های این گروه به مرحله بعد را به هفته ششم بکشاند.
چهارمین گروه لیگ قهرمانان آسیا هم که به گروه مرگ شهرت یافته است یک تیم قطری را در کورس صدرنشینی خود می بیند. الریان قطر و استقلال ایران در این گروه هر کدام با کسب یک پیروزی و 3 تساوی شش امتیازی هستند . دو تیم حتی در تعداد گل های زده و خورده ( 6 زده و 5 خورده) هم با مساوی هستند.
تیم الریان که طی هفته های گذشته به دلیل مشکلات مالی پیش آمده برای باشگاه تا آستانه اعتصاب سراسری بازیکنان هم پیش رفت ، مقام سوم لیگ ستارگان قطر را به دست آورده است .
میشل لادروپ مربی نامدار و دانمارکی تیم امیدوار است در دیدار هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا که به میزبانی استقلال در تهران برگزار می شود حداقل یک امتیاز کسب کند تا همچنان به صدر نشینی در این گروه امیدوار باشد.
در این گروه تیم های العین امارات و الهلال عربستان به ترتیب با کسب 4 و 2 امتیاز در رده های سوم و چهارم قرار دارند و روی کاغذ همچنان از شانس صعود به مرحله بعد برخوردارند.
خاورم**1508**1144انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.