خانه / دسته‌بندی نشده / هر سه آزادکار ایران طلایی شدند

هر سه آزادکار ایران طلایی شدندبه گزارش بامداد یکشنبه ایرنا؛ رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک 2018 آرژانتین از روز (شنبه) در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و 2 روز ادامه خواهد داشت.
در پایان رقابت های روز نخست «محمد کریمی» در وزن 65 کیلوگرم، «محمد نخودی» در 71 و «محمدرضا قیاسی» در وزن 80 کیلوگرم با شکست تمامی رقبا به مدال طلا دست یافتند.
*نتایج نمایندگان کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم، کریمی در دور نخست مقابل استامبول ژانایبک از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر این هیوک جو از کشور کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
کریمی در این مرحله خیراله کولولوف از تاجیکستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال بکزاد ژالگاسوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر 2 شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 71 کیلوگرم، نخودی در دور نخست تیموجین مندبیلگ از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و در دور بعد هیکارو تاکاتا از ژاپن را با نتیجه 12 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
نخودی در این مرحله با نتیجه 6 بر 2 عزیز بک فیض اله یف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال رسید. وی در این دیدار مقابل علی نور تاکایروف از قرقیزستان با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 80 کیلوگرم، قیاسی در دور اول مقابل باتماگنای انختوشین از مغولستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و در دور بعد نیز با نتیجه 12 بر 2 آنار گولیف از قزاقستان را مغلوب کرد.
او در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر 6 یودای تاکاهاشی از ژاپن را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. قیاسی در دیدار پایانی با نتیجه 5 بر 4 از سد محمدرسول رحیم اف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا رسید.
محمد کریمی و محمدرضا قیاسی نمایندگان کشورمان در اوزان 65 و 80 کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا، سهمیه المپیک نوجوانان 2018 آرژانتین را که مهرماه امسال برگزار می شود را بدست آوردند.
با توجه به آیین نامه برگزاری مسابقات، هر کشور 2 سهمیه در هر رشته برای اعزام به رقابت های المپیک نوجوانان دارد.
رقابت های 7 وزن دیگر روز یکشنبه برگزار خواهد شد که اسامی نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
45 کیلوگرم: رحمان عموزاد
48 کیلوگرم: مجتبی سلطان زاده
51 کیلوگرم: سید عرفان جعفریان
55 کیلوگرم: سجاد گودرزی
60 کیلوگرم: امیرارسلان دارابی
92 کیلوگرم: علیرضا عبدالهی
110 کیلوگرم: امیرحسین زارع
شبد**ورزشی**1067**3783**1010انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.