خانه / دسته‌بندی نشده / هفت سنگ بانوان ایران پتانسیل جهانی شدن دارد

هفت سنگ بانوان ایران پتانسیل جهانی شدن داردبهاره بهرامی روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنادر آبادان اظهار کرد:رشته هفت سنگ جذابیت و زیبایی های خاص خود را دارد که نیاز به حمایت دارد تا به استانداردهای یک بازی جهانی برسد.
وی افزود: با برگزاری پایدار مسابقات در بخش های آقایان و بانوان می توان استعدادهای این رشته را شناسایی کرد تا بر روی آنها سرمایه گذاری شود.
نایب رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بومی محلی ایران گفت:رشته هفت سنگ در ایران آنقدر استعداد دارد که اگر حمایت شود در مسابقات آسیایی و حتی جهانی می توانند درخشش داشته باشند.
بهرامی تصریح کرد: هفت سنگ رشته ایی است که ریشه در فرهنگ ایران دارد و قوانین آن نیز توسط ایران نوشته شده است.
وی افزود:رشته هفت سنگ، از بازی های بومی محلی ایران است که بیشتر مورد استقبال روستائیان قرار گرفته است ولی در سال های اخیر در استان های مختلف با استقبال گسترده ای مواجه شده است.
بهرامی با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی هفت سنگ بانوان کشور در آبادان گفت: با توجه با اینکه خود را برای مسابقات منطقه ای آماده می کنیم برگزاری این مسابقات آمادگی نفرات تیم ملی را در پی خواهد داشت.
نایب رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بومی محلی ایران اظهار کرد:فدراسیون ورزش های روستایی و بومی محلی برای پیشرفت رشته هفت سنگ در بخش آقایان و بانوان برنامه ریزی بسیار خوبی دارد و بر اساس بودجه ای که در اختیار دارد مسابقات کشوری را برگزار خواهد کرد.
بهرامی تصریح کرد:پس از پایان مسابقاتی که به میزبانی آبادان برگزار می شود نفرات اصلی تیم ملی شناخته خواهد شد و پس از آن اردوی آماده سازی این تیم آغاز می شود تا در مسابقات منطقه ای به نتیجه خوبی برسیم.
وی افزود:کشورهایی مانند کره جنوبی و چند کشور اروپایی سرمایه گذاری مناسبی در رشته هفت سنگ داشتند که به پیشرفت قابل قبولی نیز رسیده اند و ما نیز با استعدادی که در کشور داریم می توانیم به سطح آنها برسیم.
نخستین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی هفت سنگ بانوان از چهارشنبه به مدت چهار روز با شرکت 27 تیم از سایر استان های کشور در آبادان آغاز شد.
7104/7165/6002
خبرنگار:مسعود گادار**تنظیم کننده:حمیدرضا ترابی فرد**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.