خانه / دسته‌بندی نشده / ورزش بانوان خوزستان مقام دوم کشور را کسب کرد

ورزش بانوان خوزستان مقام دوم کشور را کسب کردابراهیم نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بخش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان سال 95 در رده شانزدهم قرار گرفت اما در ارزیابی عملکرد سال 96 به رتبه دوم دوم صعود کرد.
وی، توسعه ورزش بانوان را پشتوانه ای برای ورزش خوزستان در بعد همگانی و قهرمانی دانست و گفت: بخش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان پس از کسب آیتم های مختلف در ارزیابی عملکرد کشوری که از سوی وزارت ورزش و جوانان به عمل آمد به این مقام دست یافت.
وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصت برابر برای حضور در عرصه های ورزشی بین بانوان و مردان از اولویت های این اداره کل است افزود: تلاش می کنیم در میزان امکانات و سطح برخورداری از فضاها و فرصت های ورزشی بین بانوان و آقایان توازن ایجاد کنیم.
نصیری گفت:توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی، نیازمند توسعه ورزش همگانی است که در بخش بانوان نیز باید بر افزایش کمی و کیفی آنها در زمینه ورزش همگانی تمرکز بیشتری از طرف هیات های ورزشی صورت گیرد.
به گزارش ایرنا در ارزیابی عملکرد کشوری بخش بانوان ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور، استان آذربایجان ‌غربی رتبه نخست را به دست آورد و استان گلستان به مقام سوم رسید. مواردی از جمله برگزاری همایش های مختلف و فعالیت در بخش فرهنگی – ورزشی، حضور در مسابقات کشوری و بین المللی، برگزاری مسابقات استانی و کلاس ‌های آموزشی و جذب اعتبار در بخش بانوان در این ارزیابی ملاک کار بوده است.
9879/ 6037انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.