خانه / دسته‌بندی نشده / ورود بخش خصوصی، مهمترین راهکار برون رفت از وضعیت کنونی ورزش قم

ورود بخش خصوصی، مهمترین راهکار برون رفت از وضعیت کنونی ورزش قممحمد جمشیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: دیگر زمان آن گذشته است که ورزشکار، تیم ها و یا هیات های ورزشی، چشم به راه حمایت و یا بودجه های دولتی باشند، بلکه باید همه آنها با به کاربردن تکنیک های مختلف، دنبال درآمد زایی و خودکفایی مالی باشند و راه پیشرفت ورزش نیز در اجرای این سیاست است.
وی ادامه داد: اگر هیات ها بتوانند با استفاده از خصوصی سازی روی پای خود بایستند و وابسته به دولت و نهادهای دولتی نباشند حامیان مالی نیز استقبال خواهند کرد و ما شاهد سقوط تیم های خود نخواهیم بود.
جمشیدی اظهار داشت: البته شرط موفقیت بخش خصوصی، معافیت های مالیاتی و تجیهز امکانات توسط نهادهای متولی است، متاسفانه در استان قم در برخی زمینه ها با کمبود امکانات مواجه هستیم و در بخش مالیات نیز معافیت ها اعمال نمی شود.
وی ادامه داد: بازیکن دو و میدانی ما جای مناسبی برای ورزش ندارد، باشگاه های ما گاهی نه تنها حمایت نمی شوند بلکه از طرف برخی نهادها تحت فشار قرار می گیرند.
وی با اشاره به تاثیر مدیریت در بالندگی ورزش نیز گفت: مدیریت مانند مغز، فرمانده تمام فعالیت ها می باشد و باید مدیریت ورزش از راس اداره کل تا هیات ها و حتی مسئولان استان در مساله ورزش دیدگاه مثبت و مناسب داشته باشند و با تهیه برنامه های کلان و تلاش برای رفع کاستی ها، به شکوفایی ورزش استان قم کمک کنند.
جمشیدی بیان داشت: بسیاری از قهرمانان ورزشی قم مانند مهدی عموزاده و علی اصغر حسن زاده از باشگاه های خصوصی رشد کرده به این مراحل بالا رسیدند، بنابراین نباید همیشه چشم به راه کمک های دولتی بود ولی سیاست گذاری های کلان بر عهده مدیریت ورزش است.
وی ادامه داد: مشکلی که ما در ورزش تکواندو در قم داریم کمبود مربیان مجرب است که تعداد این افراد از 25 مربی به 65 مربی افزایش پیدا کرده و دنبال برگزاری کلاس های آموزشی در این زمینه هستیم.
جمشیدی خاطرنشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان باید امکانات ورزشی خود مانند سالن ها را در حد امکان در اختیار هیات ها و تیم های ورزشی قرار دهد و با فراهم کردن زیرساخت های لازم، آنها را به سمت خودکفا شدن در این امکانات، سوق دهد.
وی بیان داشت: راهکار برون رفت ورزش قم از این وضعیت رفتن به سمت اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی، حمایت از هیات ها و تیم های کم برخوردار برای خودکفا شدن در امکانات ورزشی و مدیریت صحیح برای رفع کاستی های هیات های ورزشی است.
7401 / 1175 خبرنگار: بهمن اطمینان ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.