خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر ارشاد: کاهش تصدی گری دولت در موسسه کاربردی فرهنگ و هنر تداوم یابد

وزیر ارشاد: کاهش تصدی گری دولت در موسسه کاربردی فرهنگ و هنر تداوم یابدبه گزارش ایرنا، سیدعباس صالحی در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید موسسه آموزش عالی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر وابسته به وزارت ارشاد (در مجموعه دانشگاه علمی کاربردی ) که عصر چهارشنبه برگزار شد، افزود: این موسسه با گستره‌ای که از لحاظ تنوع مراکز دولتی و خصوصی در تهران و شهرستان‌ها دارد، ظرفیت و نقش قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هنر کشور ایفا می‌کند.
وی ادامه داد: این موسسه تنوع بسیاری در رشته های تحصیلی، مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد که یکی از پشتوانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش علمی و آموزشی محسوب می‌شود.
صالحی با اشاره به برخی اقدامات سال‌‌های اخیر این موسسه افزود: در این سال‌ها رویکردها و تحولات مناسب و خوبی در این موسسه صورت گرفته است.
وی ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های محمد سلطانی‌فر رئیس پیشین این موسسه گفت: قادر آشنا دارای شخصیت علمی و اخلاقی است و با خانواده وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و موسسه آموزش عالی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر آشنایی دارد و این‌ها به پیشبرد و ارتقای اهداف این موسسه کمک می‌کند.
صالحی ادامه داد: باید این موسسه را در مسیر تعامل بیشتر با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهیم. نباید به صورت موازی کاری عمل کنیم بلکه باید نقطه اتصال و خط‌های ارتباطی این دو را بیش از گذشته افزایش دهیم.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی بخش فرهنگ و هنر گفت: توجه به این موضوع در این موسسه ضروری است. حوزه فرهنگ و هنر با سرمایه‌گذاری اندک می‌تواند کارآفرینی قابل توجه داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی ادامه داد: در حوزه نیاز‌سنجی رشته های آموزشی در موسسه آموزش عالی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر اقدامات خوبی صورت گرفته است. این موسسه با توجه به ویژگی مهارت آفرینی‌اش نیاز به فهم و خلق رشته های تحصیلی دارد از این رو با این نگاه بایدحیطه های فرهنگ و هنر را رصد کند.
در ابتدای این آیین محمد سلطانی‌فر رئیس پیشین این موسسه گزارشی از مجموعه اقدامات دوران مسئولیت خود در بخش‌‌های مختلف آموزشی و اداری ارائه داد.
در بخش دیگری از این آیین، قادر آشنا رئیس موسسه آموزش عالی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر گفت: تمام تلاشم بر این است که تعامل و ارتباط میان موسسات و مراکز مختلف را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش دهم.
وی افزود: باید بتوانیم همه آموزش های وزارتخانه را زیر پوشش این موسسه قرار دهیم و تلاش می‌کنم ارتباط خوبی با استان‌ها برقرار شود.
بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز، وزیر در حکمی، قادر آشنا را به عنوان رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر این وزارتخانه منصوب کرد که پیش از او محمد سلطانی فر این سمت را داشت.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.