خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر ورزش، قهرمانی نوجوانان تکواندو را تبریک گفت

وزیر ورزش، قهرمانی نوجوانان تکواندو را تبریک گفتبه گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در پیام مسعود سلطانی فر خطاب به قهرمانان جوان آمده است: در آستانه بعثت پیامبر کرامت و رحمت، حضرت محمد مصطفی (ص)، خبر قهرمانی مقتدرانه و زودهنگام تیم ملی تکواندو نوجوانان پسر، در مسابقات قهرمانی جهان و قدرت نمایی نوجوانان سربلند و شایسته ورزش ایران در کسب شش سهمیه المپیک جوانان موجب شادی و مسرت مردم و جامعه خردمند و بزرگ ورزش شد.
وزیر ورزش افزود: اینجانب این موفقیت ارزشمند را به شما آینده سازان ورزش، مربیان و مسئولان این رشته و به خصوص خانواده های شما تبریک گفته، امیدوارم رشته مدال آور تکواندو در عرصه بازیهای آسیایی اندونزی، المپیک جوانان در آرژانتین و بازیهای المپیک توکیو، با مدال آوری کام مردم را شیرین کند.
تیم‌ تکواندو نوجوانان ایران با کسب 7 مدال طلا و دو برنز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در تونس ایستاد.
دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان 2018 با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور از روز دوشنبه – 20 فروردین‌ در سالن «ساله کوارت» الحمامات آغاز و امروز (جمعه- 24 فروردین) به پایان رسید.
ایران در پایان با کسب 7 مدال طلا (حسین لطفی، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، محمدمهدی عمادی، علی اشکوریان و محمدعلی خسروی)، دو برنز (عرفان مرادی و نیما مهرعلی) و 110 امتیاز موفق شدند عنوان قهرمانی جهان را در میان مدعیان با شایستگی و قدرت هرچه‌ تمام‌تر در تاریخ تکواندو جهان به نام خود ثبت کنند.
کره‌جنوبی با یک مدال طلا، یک نقره، دو برنز و 54 امتیاز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک مدال طلا، دو نقره و 52 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
تیم‌ تکواندو نوجوانان دختر نیز در این رقابت‌ها موفق به کسب یک مدال برنز توسط مبینا کلیوند شد. همچنین مسابقات کسب سهمیه المپیک تکواندو جوانان، 17 و 18 فروردین‌ماه برگزار شد؛ تیم‌ملی ایران که با 6 نماینده در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، موفق شد صد در صد سهمیه حضور در بازی‌های المپیک 2018 آرژانتین را مقتدرانه به دست آورد.
ورزشی*9129*3063انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.