خانه / دسته‌بندی نشده / پاداش قهرمانان بازی های آسیایی جاکارتا مشخص شد

پاداش قهرمانان بازی های آسیایی جاکارتا مشخص شدبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، محمد رضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان با اعلام این خبر گفت : بر اساس مصوبه ستاد عالی بازیهای آسیایی برای مدال طلا در رشته های انفرادی 160 سکه ، مدال نقره 80 و مدال برنز 40 سکه بهار آزادی به عنوان پاداش داده خواهد شد و برای رشته های تیمی این میزان در هر بخش نصف می شود یعنی اگر تیم والیبال یا بسکتبال قهرمان شود مطابق مصوبه ، 80 سکه بهار آزادی به عنوان پاداش دریافت می کنند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: البته به جز پاداش پای سکوی کمیته ملی المپیک که میزان آن را خود کمیته اعلام می کند ما در وزارت ورزش و جوانان تسهیلات دیگری برای قهرمانان این دوره از بازیها نظیر شرایط استخدام و تحصیل و همینطور طرح سرباز قهرمان در نظر گرفته ایم.
سومین دوره این بازی ها 12 تا21 مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و 589 ورزشکار از 43 کشور قاره کهن و در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد.
در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع خواهد شد که از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میکس و تیمی است.
ایران هم با 301 ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، گلبال، جودو ، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر اعزام خواهد شد که در حال حاضر رشته بوچیا در انتظار تایید از سوی کمیته برگزاری رقابت ها بسر می برد.
کاروان ورزشی ایران 10 مهر ماه با یک پرواز مسقتیم وارد جاکارتا می شود.
ایران در دومین دوره این بازی ها در اینچئون کره جنوبی در 16رشته ورزشی شرکت داشت که موفق شد با کسب 120 مدال (37 طلا، 52 مدال نقره و 31مدال برنز ) بعد از کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن به مقام چهارم دست یابد.
ایران در اولین دوره بازی های پاراآسیایی که در سال 2010 در گوانگژو چین برگزار شد، با کسب 80 مدال (27 طلا، 24 نقره و 29 برنز) در رده چهارم قرار گرفت.
ساره جوانمردی دارنده 2 نشان طلای پارالمپیک ریو و مدال برنز لندن نخستین سهمیه پارالمپیک 2020لندن را در رقابت های جهانی کره جنوبی کسب کرد.
ورزشی **9118**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.