خانه / دسته‌بندی نشده / پوشش تحصیلی در خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشوری است

پوشش تحصیلی در خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشوری استابوالحسن حقیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بررسی ها نشان داده است پوشش تحصیلی در خراسان رضوی بیش از 97 درصد با احتساب صرفا دانش آموزان ایرانی است.
وی بیان کرد: این در حالی است که پوشش تحصیلی در کشور به صورت میانگین حدود 96 درصد است.
وی با بیان اینکه با احتساب دانش آموزان اتباع خارجی پوشش تحصیلی در خراسان رضوی 99.1 درصد است، گفت: شمار افراد بازمانده از تحصیل در استان روند نزولی دارد و خوشبختانه در سال تحصیلی 96-97 10 هزار و 169 نفر بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد.
حقیقی اظهار کرد: به ترتیب از سال 1393 تا سال 1395 شمار بازماندگان از تحصیل 28 هزار نفر، 21 هزار نفر و بیش از 13 هزار نفر بوده است که این روند نزولی با شناسایی و پوشش تحصیلی این افراد هر سال کاهش چشمگیری دارد.
معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بیان کرد: از مجموع افراد بازمانده از تحصیل در سالجاری تعداد 6 هزار و 10 نفر شناسایی و برای جذب آنان برای تحصیل اقدام شده است.
وی تصریح کرد: برای شناسایی سایر این افراد در هماهنگی انجام شده با سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاعات این افراد شناسایی و با دریافت آدرس و امکانات تماس با آنان جهت جذب و پوشش تحصیلی آنان اقدام می شود.
استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و 200 هزار دانش آموز است.
7496/507
خبرنگار:آرزو جاودانی**انتشار دهنده:شاهین فرشادانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.