خانه / دسته‌بندی نشده / پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات تبدیل به اندیشکده وزارت ارشاد شود

پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات تبدیل به اندیشکده وزارت ارشاد شودبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا، سیدعباس صالحی عصر امروز چهارشنبه 13 دی ماه در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، با تاکید بر اینکه فرهنگ کشور نیازمند مباحث میان فرهنگی است، اظهار داشت: این پژوهشگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جایگاه و نقش مهمی در حوزه پژوهشی برخوردار است.
وی با شاره به برخی خدمات و تلاش های محمدرضا جوادی یگانه رییس پیشین این پژوهشگاه ادامه داد: در ٤٠ ماهی که او در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات فعالیت داشت اقدامات و اتفاقات قابل توجهی رخ داد که از آن جمله می توان به طرح های ملی، طرح سرمایه اجتماعی و … اشاره کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: نگاه آینده نگرانه نیز یکی دیگر از اقدامات این پژوهشگاه در این مدت است. با توجه به تغییرات سریع اجتماعی در داخل و خارج از کشور نیازمند مطالعات با نگاه آینده نگری هستیم تا دچار اتفاقات پیش بینی شده نشویم.
وی توجه به مباحث میان فرهنگی را از دیگر اقدامات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در مدت سه سال گذشته برشمرد و بر ضرورت توجه به آن در موضوعات فرهنگی تاکید کرد.
صالحی در عین حال تصریح کرد: ما نیاز داریم موضوعات فرهنگی جامعه را جدی تر بگیریم. فرهنگ بستر زندگی اجتماعی است.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اندیشکده بودن این پژوهشگاه برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نقش پژوهشی آن به عنوان یکی از مسئولیت ها، گفت: این وزارتخانه از آنجا که معاونت پژوهشی ندارد، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات می تواند نقش فعالیت های پژوهشی آن را ایفا کند و با معاونت ها، سازمان ها، زیرمجموعه ها و بخش های مختلف وزارتخانه همکاری های مشترک پژوهشی داشته باشد.
صالحی ادامه داد: نقش و مسئولیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که این پژوهشگاه خط اتصال بین چهار گروه اساتید حوزه فرهنگ، هنر و ارتباطات، سیاستگذاران، برنامه ریزان و مجریان و مدیران حوزه فرهنگ است.
وی در عین حال تصریح کرد: اگر به پژوهشگاه از این منظر بنگریم، گروه ها و حتی مدیران اجتماعی و اقتصادی در مباحث فرهنگی و هنری خود می توانند از ظرفیت های این پژوهشگاه بهره ببرند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های محمدرضا جوادی یگانه، حکم محمد سلگی رییس جدید پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات را اعطا کرد.
فراهنگ**9246**1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.