خانه / دسته‌بندی نشده / پیروزی ایران برابر فرانسه دور از دسترس نیست

پیروزی ایران برابر فرانسه دور از دسترس نیستناصر شهنازی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی ایران امسال از نظر میدان دادن به بازیکنان جوان و آینده دار دچار تحول شده و این امر نشان دهنده توجه ویژه مربیان برای پشتوانه سازی در این رشته ورزشی است.
این مربی با تجربه ارومیه ای بیان کرد: من در اغلب تمرین های تیم ملی حضور داشتم و شور و نشاطی که انگیزه بالای بازیکنان جوان به تیم بخشیده بود را شاهد بودم.
وی افزود: به نظر من نبود بازی های تدارکاتی با تیم های مطرح جهان کار تیم ملی ایران را در لیگ ملت های والیبال سخت تر می کند زیرا برای حضور در چنین کارزار مهمی انجام تنها 2 بازی تدارکاتی با تیم ملی صربستان به هیچ وجه کافی نیست.
شهنازی ادامه داد: تیم ملی ایران نیاز داشت تا به بازیکنان کم تجربه اش فرصت آزمون و خطا بدهد و این امر با انجام بازی های تدارکاتی میسر بود.
مربی سابق تیم ملی والیبال ایران بیان کرد: سال گذشته اغلب تیم های حاضر در لیگ ملت های والیبال اقدام به جوانگرایی کرده بودند ولی تیم ملی ایران امسال نخستین سال خود را با ترکیبی از جوانان تجربه می کند.
شهنازی گفت: تیم ملی ایران در گروه خود مسیر سختی برای صعود به مرحله بعدی دارد و اگر بتواند از سد تیم های استرالیا و ژاپن بگذرد، مسیرش برای رسیدن به مراحل بعدی هموارتر و آسان تر می شود.
وی تیم ملی فرانسه را یکی از تیم های مدعی لیگ ملت ها عنوان کرد و افزود: تیم های استرالیا و ژاپن نیز حریفان دست و پا بسته ای برای ایران نیستند و به طور یقین سرمربی کشورمان برنامه های تاکتیکی خوبی برای مقابله با حریفانش به کار می گیرد.
شهنازی با ابراز خرسندی از حضور 6 بازیکن ارومیه ای در ترکیب تیم ملی بزرگسالان که نام چهار بازیکن جوان نیز در بین آنان دیده می شود، گفت: شهر ارومیه همواره قطب والیبال ایران بوده و حضور جوانانی چون مرتضی شریفی، محمدرضا حضرت پور، امیرحسین توخته و میثم صالحی در ترکیب تیم ملی گواه این ادعاست.
وی ادامه داد: امیر حسین توخته که جوان ترین بازیکن جام ملت ها نیز لقب گرفته، مورد توجه خاص سرمربی تیم ملی ایران برای حضور در لیگ ملت های والیبال است و امیدواریم با تلاش فدراسیون و حل مشکل روادید این بازیکن، شاهد حضورش در این رقابت ها باشیم.
به گزارش ایرنا مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال مردان از چهارم خرداد تا سوم تیر سال جاری برگزار می شود و تیم ملی والیبال ایران در پنج هفته این رقابت ها به مصاف 15 تیم شرکت کننده می رود.
تیم ملی والیبال ایران پیش از آغاز این مسابقات در 2 دیدار تدارکاتی خود مقابل تیم ملی صربستان به یک برد و یک باخت رسیده است.
لیگ ملت‌های والیبال یکی از رویدادهای مهم این رشته ورزشی در سال 2018 میلادی است که در 2 گروه مردان و زنان در فرانسه برگزار می شود و تیم ملی والیبال ایران در هفته اول این رقابت ها(چهارم خرداد) و در نخستین دیدار خود به مصاف تیم میزبان می رود.
3072/7156انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.