خانه / دسته‌بندی نشده / پیشنهاد سرمایه گذاران مرموز برای کنترل رقابت های جام باشگاه های جهان

پیشنهاد سرمایه گذاران مرموز برای کنترل رقابت های جام باشگاه های جهانبه گزارش ایرنا، ‘جیانی اینفانتیو’ رییس فیفا روز سه شنبه از این پیشنهاد 25 میلیون دلاری و وسوسه انگیزی که توسط یک گروه ناشناس ارایه شده خبر داد و جزییات آن را بدون افشای هویت این سرمایه گذاران برای اعضای کمیته فدراسیون بین المللی فوتبال ‘فیفا’ تشریح کرد.
براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز و به نقل از اینفانتیو، سرمایه گذاران مذکور مصرانه منتظرند تا پاسخ اعضای کمیته را در سریع ترین زمان ممکن به اطلاع آن ها برساند، اما در سوی مقابل اعضای این کمیته نیز از ارایه پاسخ و رسیدگی به پیشنهاد بدون در اختیار داشتن اطلاعات کافی خودداری کرد.
در جلسه برگزار شده بین اعضای کمیته فدراسیون بین المللی فوتبال، طرح پایان دادن به قالب کنونی برگزاری جام باشگاه های جهان و جایگزینی آن با یک طرح 24 تیمی متشکل از نمایندگان پنج قاره، بررسی شد.
بر این اساس قالب جدید فیفا برای برگزاری این رقابت ها به این صورت خواهد بود: چهار قهرمان اخیر لیگ قهرمانان اروپا، چهار نایب قهرمان اخیر لیگ قهرمانان اروپا و چهار تیمی که بالاترین عملکرد را در رده بندی فیفا بدست آورده اند.
در این رقابت ها از آمریکای جنوبی پنج تیم شرکت داشته و آسیا، آفریقا و آمریکای شمالی هر کدام دو نماینده خواهند داشت.
با این حساب چهار تیم رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو و سویا بعنوان نمایندگان کشور اسپانیا در این رقابت ها حضور پیدا می کنند.
گفتنی است تاریخ پیشنهادی برای برگزاری نخستین دور این رقابت ها با این قالب 24 تیمه تابستان سال 2021 است؛ یعنی زمانی که رقابت اروپایی یا آمریکایی در جریان نیست.
ورزشی**3991**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.