خانه / دسته‌بندی نشده / چابهار استعداد بالایی در زمینه ورزش کریکت دارد

چابهار استعداد بالایی در زمینه ورزش کریکت داردبه گزارش ایرنا مسعود سلطانی روز یکشنبه در جمع ورزشکاران و مسئولان ورزشی چابهار اظهار داشت:
این شهرستان از ظرفیت های خوبی برای برگزاری ورزش های آبی ساحلی، کریکت، فوتبال و رقابت های رالی اتومبیلرانی برخوردار است.
وی ادامه داد: برای بهره برداری بهتر از این رشته ها باید امکانات ورزشی هر چه سریعتر به چابهار اختصاص پیدا کند.
وی افزود: تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی در چابهار یکی از خواسته های مهم ورزشکاران است که این امر در اولویت وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با تکمیل طرح های ورزشی در چابهار شاخص های ورزشی این شهرستان ارتقا پیدا می کند.
سلطانی فر اظهار داشت: ورزشگاه چابهار تا هفته دولت امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.
رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار نیز گفت: ورزشگاه کریکت این شهرستان 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون 30 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و 35 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل آن نیاز است.
عمر بلوچ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزشگاه چابهار با 25 میلیارد ریال هزینه 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 25 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل آن مورد نیاز است.
وی ادامه داد: همچنین سالن 2 هزار نفری چابهار با 90 میلیارد ریال اعتبار80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 30 میلیارد دیگر برای تکمیل آن نیاز است.
وی بیان کرد: فضای سرانه ورزشی چابهار 16 صدم متر مربع است.
رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار تصریح کرد: در مجموع پنج فضای ورزشی در سطح این شهرستان وجود دارد.
بلوچ، چمن مصنوعی در بریس، گارکندی و تیس را از دیگر امکانات ورزشی شهرستان چابهار عنوان کرد.
کریکت یک ورزش تیمی بت و توپ است که در زمین چمن دایره‌ای یا بیضی شکل با شعاع میانگین ۷۵ متر میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می‌شود.
به گزارش ایرنا، وزیر ورزش و جوانان امروز/یکشنبه/ به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی از پروژه های ورزشی و گردشگری شهر توریستی رویال صدف، نوار ساحلی چابهار- گواتر و سطح شهر و منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.
سلطانی فر همچنین از ظرفیت ها، امکانات و طرح های ورزشی نظیر سالن ورزشی 2 هزار نفری شهید ریگی، محل برگزاری رالی اتومبیلرانی در کوههای مریخی و ساحل چابهار- گواتر، ورزشگاه کریکت دریا بزرگ و سالن ورنا منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.
وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از طرح های ورزشی در حال ساخت شهرستان چابهار بر تکمیل سالن ورزشی و ورزشگاه 2 هزار نفری این شهرستان تاکید کرد.
چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213/1772انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.