خانه / دسته‌بندی نشده / کد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در یکسال به نصف کاهش یافت

کد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در یکسال به نصف کاهش یافتبه گزارش ایرنا محمدحسین امید روز سه‌شنبه در نشست خبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی اهواز گفت: تعداد کد رشته های دانشگاه علمی کاربردی از سال 95 تاکنون از 16 هزار کد رشته به هشت هزار کد رشته کاهش یافته است.
وی ادامه داد: روند حذف کدرشته‌های دیگر نیز همچنان ادامه دارد و هر رشته‌ای بدون متقاضی بود آن را حذف می کنیم.
وی با بیان اینکه سال 94 تعداد مراکز علمی کاربردی سطح کشور یک هزار و 70 مرکز بود توضیح داد: در سال 96 تنها 830 مرکز علمی کاربردی پذیرش دانشجو داشتند و در 240 مرکز دیگر به خاطر نبود کیفیت آموزشی دانشجو پذیرش نشد.
وی اظهار کرد: برنامه داریم تا پایان امسال مراکز علمی کاربردی را در سطح کشور به سطح یک و 2 تقسیم بندی شوند تا کسانی که علاقه مند به تحصیل در این مراکز هستند بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.
امید افزود: امسال از میان دانش آموختگان مراکز علمی کاربردی 12 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد موفق به قبولی شدند و بسیاری از آنها در دانشگاه‌های تهران و علامه مشغول به تحصیل هستند که این موضوع قابل قبول بودن سطح این مراکز را می‌رساند.
وی در ادامه گفت: از استاندار خوزستان می‌خواهیم نیاز و بازار کار این استان را به ما معرفی کند تا بلافاصله اقدام به ایجاد مراکزی در این حوزه ها داشته باشیم.
وی افزود: قصد داریم در سال آینده مراکز برون مرزی هم داشته باشیم و از خارج از کشور دانشجو پذیرش کنیم که برای شروع منطقه آزاد اروند پیش قدم شده است.
در استان خوزستان 30 مرکز علمی کاربردی فعال است.
7164/ 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.