خانه / دسته‌بندی نشده / کسب 9پیروزی حاصل شطرنج بازان ایران در رقابت های آسیایی

کسب 9پیروزی حاصل شطرنج بازان ایران در رقابت های آسیاییبه گزارش ایرنا؛ این رقابت ها از 12فروردین ماه با حضور بیش از 570 شطرنج باز از 25 کشور آسیایی در شهر «چیانگ» تایلند آغاز شد که نمایندگان ایران در رده های سنی زیر 8 تا 18 سال دختران و پسران به این رقابت ها اعزام شدند.
در ادامه این رقابت ها و در دور سوم ‘امیر حسام جلالوند’، ‘بردیا دانشور’، ‘ماهان رمضانی’، ‘آرمان حاکمی’، ‘عسل ابراهیمی’، ‘زهرا حمدالهی’، ‘آنوشا مهدیان’، ‘رضا مهدوی’ و ‘آرتین اشرف’ با غلبه بر حریفان خود به پیروزی دست یافتند و ‘پارسا خالصی’، ‘پروا بهزاد نظیف’، ‘مهدیس مهدوی’ و ‘طناز ازلی’ هم مساوی کردند.
همچنین ‘امیرپارسا تواضع’، ‘آریا امیدی’، ‘سحر معصومی’، ‘وصال حامدی نیا’، ‘سینا رضایی پور’ و ‘آراد میار’هم نتیجه این دور را به حریفان خود واگذار کردند.
نمایندگان ایران پیشتر و در دور دوم نیز به 13 پیروزی، 3 تساوی و 3 شکست دست یافتند.
شطرنج بازان نوجوان ایران عصر امروز (چهارشنبه) در دو چهارم برابر حریفان آسیایی خود دست به مهره می شوند.
این رقابت ها تا 20 فروردین ماه ادامه دارد.

** کسب چهار پیروزی در رقابت های بین المللی دبی
همچنین شطرنج بازان جوانان کشورمان در بیستمین دوره رقابت های شطرنج آزاد بین المللی دبی که با حضور چهره های مطرحی چون ‘الکساندر رخمانوف’ روسی قهرمان این رقابت ها در سال 2013، ‘ستورامان’ قهرمان سابق آسیا ، ‘ولادیمیر آکوپیان’ از ارمنستان قهرمان نخستین دوره رقابت های شطرنج بین المللی دبی در سال 1999 از 13فروردین ماه آغاز شده است، دست به مهره شدند.
در این رقابت ها استاد بزرگ پرهام مقصودلو، سید محمد امین طباطبایی، استاد بزرگ احسان قائم مقامی، پوریا درینی، آرش طاهباز، استاد بزرگ سارا سادات خادم الشریعه و استاد بزرگ میترا حجازی پور حضور دارند که در دور دوم طاهباز با شکست التاج سفرلی تاکنون 2 امتیازی شد. طاهباز با ادامه این روند می تواند به درجه استاد بزرگی نائل شود.
همچنین قائم مقامی نیز در این دور توانست حریف اوکراینی خود را مغلوب کند و طباطبایی هم برابر حریف بی ادعای هندی خود به پیروزی رسید.
پرهام مقصودلو دیگر شطرنج باز ایرانی در دور دوم رقابت های آزاد دبی، حریف هندی اش را به آسانی شکست داد.
اما در بخش بانوان خادم الشریعه برابر استاد بزرگ نیرومند روس و حجازی پور برابر استاد بزرگ گرجی نتیجه را واگذار کردند.
نمایندگان شطرنج ایران امروز و در ادامه رقابت ها بر اساس قرعه کشی در هشت میز به مصاف حریفان می روند.
در میز 3 احسان قائم مقامی به مصاف الکساندر رحمانف با درجه بین المللی2652 می رود و در میز 12 طباطبایی مقابل ردی چاکراوارتی با درجه بین المللی 2442 دست به مهره می شود.
جونز گاواین با درجه بین المللی 2675 در میز 13با آرش طاهباز مسابقه می دهد. مقصودلو هم در میز 18با روت پادمینی با درجه بین المللی2360 رودررو می شود و ناندیدها هم در میز 24 با پوریا درینی مسابقه می دهد. در میز 36 ویکتور برزین با درجه بین المللی2382 به مصاف محمدرضا افشاری می رود.
در میز 33خادم الشریعه بانوی شطرنج ایران به مصاف مارینا ماکروپولو با درجه بین المللی2167 حاضر می شود و میز 45 هم به بازی میترا حجازی پور و انیس محمد با درجه بین المللی 2055 اختصاص دارد.
ورزشی**9250**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.