خانه / دسته‌بندی نشده / کمبود نیروی امنیتی چالش مهم المپیک 2020 توکیو است

کمبود نیروی امنیتی چالش مهم المپیک 2020 توکیو استبه گزارش ایرنا از روزنامه ژاپن تایمز، این کشور در سال 2020 میلادی باید بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی را میزبانی کند اما کمبود نیرو در بخش های امنیتی می تواند یک چالش بزرگ برای برگزاری امن این رقابت ها باشد.
آژانس پلیس ژاپن با توجه به این موضوع اعلام کرده است شرایط استخدام این نیروها باید تغییر کند و با تحول در ضوابط و مقررات، شرکت ها می توانند امیدواری بیشتری برای جذب نیرو بخصوص از طریق فراخوان اینترنتی داشته باشند.
شمار نیروهای امنیتی این شرکت ها تا سال 2016 میلادی نزدیک به 550 هزار نفر بوده است و از آن زمان به بعد تقریبا تغییری نکرده است و اکنون این شرکت ها با کمبود جدی نیرو مواجه هستند.
از میان 485 شرکتی که مورد نظرخواهی قرار گرفته اند بیش از 90 درصد گفته اند که در بخش های مختلف از جمله در اجرای طرح های زیربنایی مرتبط با المپیک و پارالمپیک و بازرسی ها در مراکز حساس از جمله فرودگاه ها با کمبود نیرو روبرو شده اند.
کمبود نیروی کار در ژاپن، پایین بودن دستمزدهای بخش های امنیتی، پیرشدن جمعیت و چالش ها برای جذب نیرو، اصلی ترین عواملی است که امکان جستجو برای نیرو کار را از این شرکت ها گرفته است.
آژانس پلیس ژاپن تاکید کرده است که برای رفع این مشکل در شرایط فعلی چنانچه ضرورت داشته باشد نیروهای پلیس به این شرکت ها کمک های امنیتی خواهند کرد.
آمار رسمی دولت ژاپن نشان می دهد جمعیت این کشور برای نهمین سال متوالی کاهش یافته و در پایان سال 2017 میلادی به حدود 127 میلیون نفر رسیده است.
سازمان بهداشت جهانی نسبت به این روند هشدار داده و اعلام کرده است شمار سالمندان 65 سال به بالا در ژاپن، اکنون 27.7 درصد از کل جمعیت کشور را شامل می شود که نشان از پیر شدن سریع جامعه دارد.
با این حساب اکنون ژاپن به نسبت کل جمعیت بیشترین شمار سالمندان را در سراسر دنیا دارد و یکی از پیرترین کشورهای دنیا محسوب می شود.
مقام های ژاپنی پیش بینی کرده اند اگر روند فعلی زاد و ولد همچنان ادامه یابد ژاپن حدود یک سوم از جمعیت خود را در 50 سال آینده از دست خواهد داد.
در بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی که زمستان 2018 در پیونگ چانگ برگزار شد 10 هزار نیرو، تامین امنیت بازی ها را به عهده داشتند.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.