خانه / دسته‌بندی نشده / یک طلا و یک نقره ایران در 5 وزن نخست کشتی قهرمانی آسیا

یک طلا و یک نقره ایران در 5 وزن نخست کشتی قهرمانی آسیابه گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در 5 وزن نخست، عزت الله اکبری در وزن ٧٩ کیلوگرم موفق شد رشید قربان اف از ازبکستان را با نتیجه پنج بر صفر شکست دهد و به مدال طلا برسد.
مجتبی گلیج نماینده وزن 97 کیلوگرم ایران در دیدار نهایی به مصاف ابراگیموف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره آسیا دست یافت.
گلیج پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر حریفی از قزاقستان چهار بر صفر پیروز شد. وی در نیمه نهایی نیز کیم از کره جنوبی را 11 بر صفر برد و به فینال رسید.
نادر حاج آقانیا در وزن 57 کیلوگرم و یونس امامی در وزن 65 کیلوگرم به عنوان پنجمی آسیا بسنده کردند و سید احمد محمدی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان در همان دور نخست برابر اتوگورو از ژاپن 14 بر 12 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
بر این اساس در پایان رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا تیم ایران به یک مدال طلا و یک نقره دست یافت. فردا و در ادامه این رقابت‌ها تیم ایران در پنج وزن دوم و پایانی پنج نماینده خواهد داشت. در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی، در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی، در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی ، در وزن 92 کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی و در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری به مصاف رقبای خود خواهند رفت.
رقابت های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی آسیا روزهای 7 تا 13 اسفندماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی ** 1528**1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.