خانه / دسته‌بندی نشده / 230 هزار دانش آموز قزوینی در سال تحصیلی جدید به مدرسه می روند

230 هزار دانش آموز قزوینی در سال تحصیلی جدید به مدرسه می روندبه گزارش ایرنا،سالار قاسمی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی برگزار شد،افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید 14هزار و 477معلم،آموزش و تربیت دانش آموزان را در مقاطع مختلف تحصیلی در استان بر عهده خواهند داشت.
وی اضافه کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید 23طرح آموزشی با حدود23میلیارد ریال اعتبار تکمیل و تحویل آموزش و پروش استان شده است.
قاسمی ادامه داد: در قالب پروژه مهر که از اسفندماه سال گذشته با کمیته های مختلف برای آماده سازی مدارس جهت آغاز سال تحصیلی تشکیل شد، فرایند آماده سازی مدارس و ساماندهی نیروی انسانی طی شده و همه چیز برای شروع هرچه باشکوه تر سال تحصیلی آماده است.
وی اضافه کرد: در سال جاری با انتقال حدود 800 معلم استان موافقت شد و 370 معلم جدید شامل دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته و سایر نیروها نیز برای تدریس وارد مدارس استان می شوند.
قاسمی در ادامه از برپایی مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی در مدارس شاهد شهرستان ها خبر داد و گفت:در قزوین نیز این مراسم با حضور مسئولان استانی در دبیرستان شاهد نرگس برگزار خواهد شد.
وی در ادامه به برخی پروژه های در حال اجرای آموزش و پرورش استان اشاره کرد و ادامه داد: بازسازی و بهسازی اردوگاه یانس آباد در آبیک یکی از بزرگترین طرح های ما می باشد که هم اکنون با قوت در حال انجام است و طی فازهای مختلف به بهره برداری خواهد رسید.
قاسمی خاطرنشان کرد:برای تحقق نشاط اجتماعی وجود فضاهای اینچنینی بسیار مهم است و با توسعه و بازسازی این اردوگاه می توانیم علاوه بر تحقق نشاط اجتماعی دانش آموزان، قزوین را به پایلوت بسیاری از فعالیت ها و مسابقات و اردوهای ملی تبدیل کنیم.

**ساخت مدرسه اتمی در قزوین
وی در ادامه از ساخت دبیرستان انرژی اتمی استان با هزینه 50 میلیارد ریال خبر داد و گفت: ساخت این مدرسه امسال در سفر دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی آغاز شد و تا مهرماه سال آینده تکمیل و بهره برداری خواهد شد.
قاسمی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای آموزش و پرورش استان گفت: استان قزوین در بسیاری از شاخص های آموزشی و فرهنگی به رتبه های خوبی در کشور دست یافته که ارتقای رتبه در معدل نهایی سال سوم متوسطه، ارتقای رتبه قبولی در کنکور،رشد جذب پیش دبستانی و پوشش تحصیلی ابتدایی و قبولی در جشنواره ها و حتی کسب مدال در مسابقات بین المللی از جمله آنها است.

**یک سوم کلاس های درس استان قزوین هوشمند شده اند
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین همچنین به نیازها و کمبودهای مختلف آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون از بین9هزار کلاس درس در استان فقط یک سوم آنها هوشمندسازی شده و همچنین سه هزار کلاس درس نیز نیازمند بهسازی سیستم گرمایشی هستند.
وی ادامه داد: میزان بودجه اداره کل آموزش و پرورش از محل اعتبارات تملیک و دارایی در استان در ابتدا 9 درصد بود اما اکنون به 14 درصد رسیده و ما باید تلاش کنیم این میزان به27درصد افزایش یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین همچنین نیاز به 149نمازخانه و اعتبارات برای تخریب و بازسازی مدارس و ساخت مدارس در ناحیه شهری جدید مهرگان را از دیگر نیازهای آموزش و پرورش استان اعلام کرد.
وی در پایان از آموزش و پرورش به عنوان موتور محرکه توسعه یاد کرد و گفت: در آخرین تحقیقات مشخص شده که توسعه آموزش و پرورش 87 درصد در توسعه اقتصادی کشورها موثر است بنابراین باید با کمک و همکاری تمام دستگاه ها به این نهاد به عنوان دستگاهی حاکمیتی و استراتژیک نگاه کرد و تمام امکانات را در اختیار آن قرار داد.
سال تحصیلی جدید در قزوین با شعار مدرسه متعالی با شور حسینی و علم علوی در 2 هزار و 200 مدرسه آغاز خواهد شد.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.