خانه / دسته‌بندی نشده / 27 اقامتگاه بوم گردی در دست ساخت در استان مرکزی

27 اقامتگاه بوم گردی در دست ساخت در استان مرکزیبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، سیدمحمد حسینی افزود: با راه اندازی این اقامتگاه های بوم گردی، شمار اقامتگاه های استان به 31 مورد می رسد.
وی اظهار کرد: تا کنون 14 تقاضای تبدیل خانه های تاریخی و روستایی به اقامتگاه های بوم گردی در استان مرکزی تایید شده و موافقت اولیه برای انجام این طرح ها توسط اداره کل میراث فرهنگی استان صادر شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 13 متقاضی عملیات ساخت اقامتگاه را در سطح استان به زودی آغاز خواهند کرد که این مهم نشانگر توجه سرمایه گذاران به صنعت گردشگری است.
حسینی افزود: اقبال نشان دادن گردشگران داخلی و خارجی به اقامتگاه ها و هتل های سنتی، تسهیل در روند اعطای مجوز ها، ارایه تسهیلات و اطمینان سرمایه گذاران به بازگشت سرمایه از دلایل توجه سرمایه گذاران به ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در استان مرکزی است.
وی اظهار کرد: رشد شهرنشینی و توسعه زندگی ماشینی باعث شده تا گردشگران با هدف دوری از زندگی پرسر و صدا با پناه بردن به طبیعت به دنبال شیوه های زندگی سنتی برای یافتن آرامش روحی و نشاط روانی باشند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در چند سال اخیر گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه های بوم گردی استقبال خوبی داشته اند و این مهم فرصت مناسبی برای اشاعه فرهنگ های مختلف بومی و منطقه ای وتوسعه صنعت گردشگری است.
حسینی، با یادآوری اینکه، چهار اقامتگاه بوم گردی در استان فعال است، افزود: با افزایش اقبال عمومی گردشگران در استان و بالا رفتن شمار مراجعان به اقامتگاه ها، روند پذیرش تقاضای برای ایجاد مراکز بوم گردی افزایش پیدا خواهد کرد.
بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که 850 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
6991/6013/خبرنگار: معصومه ابراهیمی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.