خانه / دسته‌بندی نشده / 9 خانه ورزش روستایی در قزوین راه اندازی شده است

9 خانه ورزش روستایی در قزوین راه اندازی شده استبه گزارش ایرنا، عباس علائی مقدم روز سه شنبه در نشست شورای عالی ورزش استان قزوین افزود: امسال ایجاد 18 خانه ورزش روستایی را در نظر داشتیم که نیمی از این هدف محقق شده و باید بزودی این مکان ها در روستاهای تعیین شده باقی مانده نیز راه اندازی شوند.
وی در ادامه بر توسعه متوازن ورزش در سطح استان تاکید کرد و گفت: راه اندازی خانه های ورزش روستایی و توسعه و تجهیز آنها در همین راستا قرار دارد.
علائی مقدم از فرمانداران، بخشداران و دهیاران درخواست کرد مکان های مناسب برای تجهیز خانه های روستایی را معرفی کنند تا 40 خانه ورزش دیگر در سه ماه نخست سال 97 در روستاهای استان راه اندازی شوند.
این مسئول ادامه داد: برگزاری جشنواره های نوروزی ورزش همگانی در رشته های طناب کشی،دارت،والیبال سه نفره،طناب زنی،شوت بسکتبال،هفت سنگ و پنالتی هدفمند که به امکانات خاصی نیاز ندارند در برنامه های ما قرار دارد تا در ابتدای سال شور و نشاط خاصی را در سطح روستاها و مناطق مختلف استان داشته باشیم.
وی ادامه داد: برای توسعه ورزش همگانی در سطح استان به مشارکت دستگاه های اجرای در استان نیازمند هستیم چون اعتبارات در نظر گرته شده در این زمینه محدود هستند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی ورزشکاران استان برای حضور در رقابت های آسیایی اندونزی،افزود: ستاد بازی های آسیایی 2018 جاکارتا راه اندازی شده است و امیدواریم با اعزام ورزشکاران استان به این رقابت ها شاهد درخشش بیشتر آنها باشیم.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه دومین دوره المپیاد ورزشی کارمندان دولت امسال نیز برگزار شد که انگیزه زیادی در میان کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی ایجاد کرد،افزود: امسال برای اولین بار از 41 دستگاه در این رقابت ها شرکت کردند.
افسانه حسن نایبی افزود: باید با برنامه ریزی مناسب برای تقویت ورزش همگانی سطح سلامت را در جامعه افزایش دهیم.
رییس هیات ورزش همگانی استان قزوین نیز در این نشست گفت: 100 مربی برای ورزش و نرمش صبحگاهی در پارک ها و بوستان های سطح استان در نظر گرفته شده اند تا شهروندان با انگیزه و علاقه بیشتری برای ورزش صبحگاهی و یا شامگاهی حضور یابند.
محمد رضایی افزود: هیات ورزش های همگانی بالاترین مخاطبان ورزشی و بیشترین میزان کارآفرینی و تربیت مربی ورزشی را بین رشته های مختلف دارد و امیدواریم با حمایت های بیشتر مسئولان برای اجرای سیاست های ورزش های همگانی در استان موفق عمل کنیم.
وی افزود:توجه به ورزش شهروندان در مناطق محروم و نواحی منفصل نیز مورد توجه هیات قرار دارد که امیدواریم با حمایت شهرداریها و مسئولان استان برای اجرای این برنامه ها اقدام کنیم.
6101*3013انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.