آیت‌الله سیستانی "معامله قرن" را محکوم کرد" جهان عرب و اسلام فلسطین را یاری کنند"

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، عبدالمهدی الکربلائی، نماینده آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در کربلا گفت: چهار ماه از آغاز جنبش مردمی برای مقابله با فساد و انجام اصلاحات در کشور می‌گذرد و در این مدت خون زیادی از مردم ریخته شده و هزاران تن زخمی شده‌اند. ما خشونت علیه تظاهرکنندگان و عملیات ترور و ربودن را محکوم می‌کنیم. در عین حال نیز با تجاوز به نیروهای امنیتی و دستگاه‌های دولتی و تخریب برخی نهادها و مراکز مخالفیم. چنین اقداماتی نمی‌تواند موجب تحقق خواسته‌های مردم شود.

وی گفت: ادامه بحران کنونی و عدم ثبات سیاسی و اقتصادی و امنیتی به نفع کشور و آینده فرزندانش نیست. باید هرچه‌سریع‌تر دولت جدید تشکیل شود و دولت باید از اعتماد مردم برخوردار باشد و بتواند اوضاع را آرام کند و تدابیر لازم را برای برگزاری انتخابات آزاد و شفاف در سریع‌ترین زمان ممکن اتخاذ کند.

الکربلائی گفت: با توجه به دودستگی گروه‌های سیاسی و عدم توافق آن‌ها با انجام اصلاحات ضروری صندوق رأی بهترین گزینه در زمان کنونی است.  باید هرچه‌سریع‌تر انتخابات زودهنگام برگزار شود تا مردم حرف خود را بزنند و پارلمان آتی باید اقدامات ضروری را برای اصلاح اتخاذ کند و قوانین سرنوشت‌سازی را درباره آینده کشور به ویژه درباره حفظ حاکمیت و استقلال و وحدت آن صادر کند.

وی گفت: آیت الله سیستانی طرح ظالمانه آمریکا برای اشغال اراضی فلسطینی‌ها را محکوم و بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین برای گرفتن حقوقشان و تشکیل کشور مستقل تأکید دارد و از اعراب و مسلمانان و تمامی آزادگان جهان می‌خواهد به مردم فلسطین کمک کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید