جابه‌جایی بیماران بین شهرهای خوزستان به دلیل تکمیل بیمارستان‌ها

دکتر فرهاد سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ابتدای پیک اخیر کرونا در استان خوزستان، بیشترین میزان درگیری در جنوب خوزستان بود اما اکنون بیشتر درگیری و بار مراجعه در شهرهای شمالی و شرقی استان است و در این شهرها، اشغال تخت تقریبا صددرصد است.

وی افزود: در حال حاضر میزان مراجعه به بیمارستان‌ها در شهرستان‌ها بحرانی‌تر است و در مسجدسلیمان، شوش، اندیمشک، دزفول و ایذه تعداد بیماران بستری زیاد هستند به گونه‌ای که یکی دو روز پیش مجبور شدیم تعدادی از بیماران مسجدسلیمان را به شوشتر منتقل کنیم.

سلطانی تصریح کرد: در این شهرها تمام عمل‌های الکتیو لغو شده و بخش‌های غیرضروری به کووید – ۱۹ اختصاص داده شده است و بیمارستان‌های این شهرستان‌ها با همه ظرفیت در حال ارائه خدمت به بیماران کووید – ۱۹ هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و در پیش بودن عید فطر، گفت: با توجه به اینکه بیماری از فرد به فرد منتقل می‌شود، مردم از حضور در اماکن مذهبی پرهیز کنند و تنها برای کارهای ضروری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از منزل خارج شوند و برای عید فطر برنامه‌ریزی نکنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید