خطای تاریخی امارات در توافق با اسرائیل

صباح زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری راجع به توافق امارات و رژیم صهیونیستی اظهار کرد: اقدامی که امارات انجام داد هیچ توجیه عقلی، دینی، سیاسی و امنیتی ندارد، کشور امارات فاصله جغرافیایی زیادی تا سرزمین های اشغالی دارد بنابراین هیچگونه معنی ندارد که به دلیل ترس، حمله یا اشغال توسط رژیم صهیونیستی نگران شده و دستپاچه شود و برای راضی کردن آن دست به این اقدام غیر عقلایی و خارج از اصول همسایگی، صلح و امنیت منطقه بزند.

وی خاطر نشان کرد : در حقیقت با وارد کردن صهیونیست‌ها به منطقه عملا یک مجموعه ای از آفت‌ها و بلاها، توطئه ها، دخالت ها و تفرقه اندازی ها را وارد کرده است، رژیم صهیونیستی، از زمانی که سرزمین فلسطین توسط انگلیسی ها اشغال شد و آن را در اختیار صهیونیست ها قرار دادند کشتار مردم این سرزمین، تخریب ها و اعمال جنایت کارانه ای انجام داده اند اکنون سال به سال حیطه اشغالگری خود را توسعه داده و به کشورهای اطراف حمله می کنند.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: حتی نیروهای جاسوسی در خاک امارات مرتکب جنایت شده، ترورهایی را انجام دادند اما امارات به جای اعتراض و محاکمه این اقدامات جنایت کارانه با رژیم جعلی صهیونیستی توافق می کند.

زنگنه تاکید کرد: اقدام امارات هیچ معنی دیگری ندارد جز خیانت به ملت امارات و خیانت به آرمان فلسطین. مردم فلسطین نیاز به کمک و حمایت دارند اما امارات برعکس عمل کرده و به رژیمی که نژاد پرست است و تعصب های دینی خاصی دارد، میدان داده و کمک می کند. در حالی که مردم فلسطین در قدس شریف و اغلب شهرها و روستاهای فلسطین نیازمند مساعدت و کمک هستند.

نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری های اسلامی با بیان اینکه امارات اقدامی برخلاف خواسته و نیاز فلسطینی ها انجام داده است، گفت: امارات بدون این که دلیل و نیازی به این کار باشد اقدام کرده است.  در زمان صدر اسلام حکم کلی داده شده بود به این که توطئه گران اجازه ندارند در کل شبه جزیره عرب حضور داشته باشند به نظر می رسد امارات با توافق با اسرائیل عملا خلاف دستور تاریخی زمان پیامبر عمل می کند.

زنگنه در پایان اظهار کرد: امارات برخلاف دستور پیغمبر عمل می کند و خود اماراتی ها جوابش را خواهند داد و آثار توطئه‌ های صهیونیست ها را لمس خواهند کرد که چه خطای تاریخی و اشتباه بزرگی را مرتکب شدند.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید